Diuna: Ród Atrydów, tom 1

Ocena: 4.67 (3 głosów)

Komiksowy prequel do klasycznej powieści Franka Herberta to świetna rozgrzewka przed najgorętszą premierą filmową ostatnich lat, czyli adaptacją Diuny w reżyserii Denisa Villeneuve'a.

Informacje dodatkowe o Diuna: Ród Atrydów, tom 1:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-10-07
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788382301458
Liczba stron: 112
Tłumaczenie: Paulina Braiter-Ziemkiewicz

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Diuna: Ród Atrydów, tom 1

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Diuna: Ród Atrydów, tom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-11-19, Ocena: 6, Przeczytałem,

Fabuła komiksu przenosi czytelnika w odległą przyszłość na pustynną planetę Arrakis. Poznajemy tutaj między innymi planetologa Pardota Kynesa próbującego odkryć tajemnice tego świata, syna imperatora Elrooda planującego w brutalny sposób zdobyć władzę, młodego niewolnika Duncana Idaho starającego się uciec od okrutnych panów czy Leto Atrydę rozpoczynającego swoją wielką i brzemienną w skutki podróż. Cała przedstawiona tutaj akcja rozgrywa się w latach poprzedzających wydarzenia znane z książki, ukazując tym samym początek wielu skomplikowanych wątków.

Stworzona przez Herberta Diuna słynie z wciągającej i dość skomplikowanej fabuły. Duetowi twórców Kevin J. Anderson i Brian Herbert (syn Franka Herberta), udało się napisać scenariusz, który w doskonały sposób oddaje złożoność i wyjątkowość tej powieści. Na czytelnika czeka tu porywająca, skomplikowana wielowarstwowa opowieść, w której nic nie jest podane w nazbyt oczywistej formie. Kolejne strony albumu wypełnia historia, w której bogactwo wątków pobocznych potrafi być jednocześnie zachwycające, jak i odrobinę przytłaczające. Nie znajdziemy tutaj jednak żadnej treści dodanej na siłę, wszystko jest idealnie przemyślane i wprowadzone do scenariusza tak, aby tworzyć spójną całość. Scenarzyści podobnie jak F.H poruszają tutaj między innymi zagadnienia polityczne, religijne, ekologiczne czy społeczne. Zmuszając tym samym odbiorcę do głębszego analizowania niektórej przedstawionej treści. Świetnie twórcom wyszło również wykreowanie ciekawych postaci. Bohaterowie są bardzo złożeni w swoich działaniach i epatują różnorakimi emocjami. Fani uniwersum powinni być ponadto zachwyceniu możliwością zobaczenia niektórych przemian zachodzących w postaciach, których efekt finalny jest widoczny w powieści Diuna.

Słowa zachwytu należą się również oprawie rysunkowej komiksu. Dev Pramanik (rysunki) i Alex Guimaraes (kolory) wspólnie stworzyli dzieło, które nie tylko mocno przykuwa uwagę odbiorcy, ale również stanowi doskonałe dopełnienie przedstawionej tutaj treści. Artyści postawili na dość realistyczną formę sztuki, która dobrze oddaje dynamikę wydarzeń, podbija klimat scenariusza i potrafi epatować wyrazistymi emocjami (kreacje bohaterów).

Link do opinii
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-11-04, Ocena: 4, Przeczytałem,

TRZY DEKADY PRZED DIUNĄ

 

Nowa filmowa adaptacja ,,Diuny" rzuciła nas nie tylko w sam środek kolejnych wznowień klasycznych powieści Franka Herberta, ale i nieobecnych dotąd na polskim rynku komiksowych wersji tej historii. Niedawno nad Wisłą mogliśmy czytać pierwszy tom powieści graficznej opartej na pierwszej książce cyklu, teraz zaś w nasze ręce trafia pierwszy album ,,Rodu Atrydów", prequela do ,,Diuny". I to prequela udanego, bo trzymającego poziom, do jakich przyzwyczaiły odbiorców książki rozszerzające to uniwersum.

 

Trzy dekady przed wydarzeniami znanymi z ,,Diuny", trafiamy na znaną nam doskonale planetę Arrakis, władzę nad którą przejmuje baron Harkonnen. Ten wpada na pewien pomysł, jak nielegalnie zarobić na przyprawie, największym skarbie tego świata. Tymczasem pojawia się planetolog, który ma zbadać jak powstaje przyprawa...

 

 

https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2021/11/diuna-rod-atrydow-1-kevin-j-anderson.html

Link do opinii
Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 4, Przeczytałem,
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy