Diabelskie Podcienia

Pewnego dnia w Cieszynie pojawia się piękna kobieta. Jedna z jej przygód miłosnuych kończzy się śmiercią i sprawą w sądzie. Powoli wychodzi na jaw, że Apolonia nie jest tuzinkową dziewczyną, która po prostu wyruszyła na podrywy w obcym mieście. Jej głowne zainteresowania bowiem to okultyzm i czarna magia.

Informacje dodatkowe o Diabelskie Podcienia:

Wydawnictwo: Oficynka
Data wydania: 2017 (data przybliżona)
Kategoria: Wiedza ezoteryczna
Język oryginału: Polska
Ilustracje:Konrad Bąk

Kup książkę Diabelskie Podcienia

Diabelskie Podcienia - opinie o książce

Z twórczością pana Bogusława spotykam się po raz pierwszy. I troszkę inaczej wyobrażałam sobie tę historię. Poznajemy młodą Apolonię, która nie dość, że jest piękna to dodatkowo jest tajemnicza i jej zainteresowania są wysublimowane. Przez śmierć kochanka, Apola trafia do sądu gdzie bierze udział w procesie. Późniejsze perypetie całkowicie przenoszą nas do innego świata. Nie do końca mogłam się wciągnąć w te pozycję, bardzo możliwe, że z racji wielowątkowości, która przerzuca nas z kościoła, do pubu i na spotkanie z doktorem Klemensem. Spora ilość opisów Ciechanowskiej okolicy niestety nie urzekła mojego serca tak, jak bardzo się tego spodziewałam. Opowieść rozwija się spokojnie i powoli, a smaczków z kręgu okultyzmu i czarnej magii jest nie wiele, aczkolwiek dosadnie są one opisane. Książka podzielona jest na 10 części, a 'rozdziały' nie są długie. Myślę, że dobrą sprawą były łacińskie sentencje, które w jakimś stopniu dodawały pikanterii całej sprawie. Apolonia jest postacią świetnie wykreowaną, niestety brakuje tego czegoś całej reszcie bohaterów. Mimo to okolica i tajemnice Cieszyna są naprawdę sednem tej książki. Dodatkiem w tej pozycji jest „Słownik” na końcu, który wyjaśnia nam poszczególne zagadnienia, imiona, nazwy ulic, budynki i oznaczenia – szkoda, że wyjaśnienia nie znajdowały się na poszczególnych stronach, na pewno było by łatwiej się do nich odnosić :) Jeżeli zatem ktoś lubi długie opisy, bez długich dialogów to będzie pozycja na pewno dla niego :)

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski