Detektywi z podstawówki. Tajemnica kierowcy Ogórka

Detektywi z podstawówki znów na tropie! Kasia, Karol i Wojtek wyjeżdżają na klasową wycieczkę do Gospodarstwa Pod Chmurką, zajmującego się agroturystyką. Wsiadają do autobusu, za którego kierownicą siedzi naburmuszony Stanisław Ogórek. Detektywi nie wiedzą, dlaczego jest w złym humorze, ale nie zwracają na to większej uwagi do chwili aż w gospodarstwie dochodzi do zagadkowej sytuacji. Znika ukochany pies właścicielki - Morela! Wcześniej suczka obsikała leżącą na ziemi torebkę kierowcy autokaru. Rozgniewany Stanisław Ogórek groził Moreli. Być może to on maczał palce w jej zniknięciu? W przerwach między dojeniem krów, karmieniem kur i jazdą konną, młodzi detektywi prowadzą kolejne śledztwo i nie spoczną dopóki nie doprowadzą sprawy do końca!

Informacje dodatkowe o Detektywi z podstawówki. Tajemnica kierowcy Ogórka:

Detektywi z podstawówki. Tajemnica kierowcy Ogórka - opinie o książce

Avatar użytkownika - violetanddog
violetanddog
Przeczytane:2024-05-12, Ocena: 5, Przeczytałem,

Lato to dla dzieciaków czas spotkań z przyjaciółmi, wspólnych zabaw na świeżym powietrzu i niezliczonych psot. Któż z nas w dzieciństwie nie marzył o tym, by w przyszłości zostać policjantem czy detektywem? Ja na pewno:) Karol, Wojtek i Kasia to trójka przyjaciół, którzy w wolnym czasie zajmują się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. Drżyjcie więc oprychy i złodzieje, bo nieustraszone trio wkracza do akcji po raz kolejny. A zacznie się od zaginionego zegarka jednego z chłopców. Kto zabrał zegarek i jak wskazać winnego, gdy brak jakichkolwiek dowodów zbrodni? Szkolna wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego Pod Chmurką staje się dla młodych odkrywców doskonałą okazją do wykazania się swoimi umiejętnościami. Znika piesek właścicielki i wygląda na to, że ktoś porwał pudelka. Czy obie sprawy są ze sobą powiązane i czy naszym detektywom uda się rozwiązać obie zagadki? Zapraszam do lektury:) Książka jest przepięknie wydana, twarda oprawa i rysunki Łukasza Silskiego czynią z tej pozycji idealną lekturę nie tylko dla 6-12 latków. Ja sama bawiłam się przy niej wyśmienicie i nie omieszkam sięgnąć po wcześniejsze części tej serii.
Książkę przeczytałam jednym tchem, co raczej rzadko mi się zdarza. Spędziłam z nią przemiłe sobotnie popołudnie. Polubiłam sympatycznych bohaterów, uroczą suczkę Morelę i gburowatego pana kierowcę. Książka bawi, uczy i pozwala przyjemnie spędzić czas. Wasze pociechy wyniosą z niej wiele wartościowych treści. Poznają zwyczaje panujące na wsi i dowiedzą się, dlatego nie warto oceniać kogoś jedynie po pozorach. Jeśli zastanawiacie się jaką książkę kupić swojemu dziecku to seria o młodych detektywach będzie doskonałym wyborem. Zdecydowanie zachęci ich do wyjścia z domu i do odkrywania uroków wiejskiego świata. Serdecznie polecam!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję @skarpawarszawska

"Tajemnica kierowcy Ogórka" to już czwarty tom z cyklu Detektywi z podstawówki. Kolejny już raz bawiłam się świetnie prowadząc śledztwo.Autorka nie pozwala się nudzić czytelnikowi. Nowe tropy ,ślady powodują szybsze bicie serca i ciekawość co będzie dalej. Fabuła wciąga tak bardzo,że nie można odłożyć książki do momentu rozwiązania zagadki.

"Często sprawy mają się dużo lepiej, niż początkowo nam się wydaje".

Tym razem wraz z Kasią ,Karolem ,Wojtkiem i resztą klasy wyruszamy na wycieczkę szkolną do Gospodarstwa Agroturystycznego Pod Chmurką. Już na samym początku podróży kierowca autobusu Stanisław Ogórek nie robi na dzieciach dobrego wrażenia. W  zagadkowych okolicznościach znika pies właścicieli o słodkim imieniu Morela. Detektywi ruszają do akcji .Oczywiście pierwszym podejrzanym staje się kierowca Ogórek ,który groził Moreli kiedy ta obsikała mu torebkę. Czy jest on winny zniknięciu psa? Czy dziwne ślady łap doprowadzą śledztwo do końca? Co wspólnego z całą sytuacją ma sąsiadka mieszkająca nieopodal gospodarstwa,której zginęły dwie przepiórki?

Na te i inne pytania musicie znaleźć odpowiedzi w książce. Alicja Sinicka kolejny raz zabiera nas w podróż pełną zwrotów akcji. Bohaterowie dzięki swojej otwartości i umiejętności odkrywania śladów nie pozwolą na nudę.Przed młodymi detektywami nic się nie ukryje. Zakończenie okazało się zaskakujące. Byłam pewna, że zupełnie coś innego stoi za zniknięciem psa . Właśnie w ciekawy sposób poprowadzona fabuła nie pozwala dzieciom jak i dorosłym oderwać się od lektury .Dodatkowo Autorka pokazała,że nie należy od razu posądzać kogoś o czym którego nie zrobił.Mudimu mieć na to niezbite dowody . Polecam Wam lekturę książki i gwarantuję super zabawę z dzieciakami z podstawówki.

Avatar użytkownika - zainspirowanawku
zainspirowanawku
Przeczytane:2024-05-19,

Znacie serię Detektywi z podstawówki Alicji Sinickiej? Jeśli jeszcze nie to lekcje ją nadrobić, bo kolejna część przed nami a tytuł jej do "Tajemnica kierowcy Ogórka". Jest to bardzo fajna seria, która bawi i uczy. Kasia, Karol i Wojtek wraz ze swoją klasą wyruszają na kilkudniową wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego o nazwie Pod Chmurką. Będą tu mieli pełne ręce roboty oraz dwie sprawy detektywistyczne do rozwiązania. Pierwszą z nich jest zagubiony zegarek kolegi a drugą zniknięcie suczki właścicielki gospodarstwa, w którym się zatrzymali. Czy uda im się rozwiązać obie zagadki? Co z tym wszystkim wspólnego będzie miał kierowca autobusu Stanisław Ogórek? Jest to bardzo ciekawa, pełna przygód historia przy której świetnie się bawią duzi i mali. Autorka oprócz dobrej zabawy zostawia tutaj dla nas wszystkich tskże przesłanie, że niezależnie co się dzieje nie możemy nikogo osądzać nie mając twardych dowodów winy. Polecam.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2024-04-26, Ocena: 6, Przeczytałam,

Mała godzinka i bajka została przeczytana. Miała tutaj świetne przesłanie, mianowicie, by nigdy nie osądzać nikogo bezpodstawnie. Według mnie autorka na tym temacie skupiła się najbardziej. Tytułowi bohaterowie to Kasia, Karol i Wojtek. Już z początku czytamy o tym, że dzieciaki czeka wycieczka szkolna, tylko jest jeden problem, bo Karol zgubił gdzieś swój zegarek. Każdy z uczniów znał jego znaki szczególne i dlatego, kiedy pojawia się nowa uczennica, w dodatku mająca na dłoni taki sam zegarek jak ten zaginiony, od razu interesują się tym tematem. Jednak podejrzanych zaczyna przybywać, bo jeden z kolegów ma wgniecione miejsce po zegarku, którego na wycieczkę nie zabrał, oraz kierowca autobusu zaczyna zachowywać się bardzo podejrzanie. Nawet jeden z psów szczeka na niego niemiłosiernie, kiedy w trakcie drogi dochodzi do podejrzanego wyczynu. Chyba ogórki kiszone nie były bardziej ukwaszone niż mina kierowcy autobusu. W ten dzień chyba nic nie poszło po niczyjej myśli. Detektywi bacznie obserwowali każde jego posunięcie, oraz każdego, kto zachowywał się co najmniej dziwnie. Jednak czy powód jego złości, faktycznie mógł się dotyczyć zegarka? Czyżby nowa koleżanka również mogła być złodziejką? A może to Ksawery, który nosił identyczny ślad jak po pasku zguby, tylko nie miał odwagi się do tego przyznać? Czy detektywi odnajdą odpowiedź na to pytanie?
Autorka świetnie rozwinęła tą historię pokazując, że nawet jeśli wyraźnie widać kto mógłby zostać winowajcą, to jednak nie przyłapany na gorącym uczynku, nie może być sądzony. Często w życiu dochodzi do różnych okoliczności, kiedy osądzamy innych, bo nam tak się wydaje, bo wszystko na to wskazuje, bo ktoś dziwnie się zachowuje, lub ma, według nas, dziwne wytłumaczenie. Nigdy to jednak nie oznacza, że jest winnym. Na wszystko potrzeba dowodów. Lektura bardzo mi się podobała, miała kilka kolorowych obrazków, które obrazowały niepewność domniemanych oskarżonych, duży druk i na końcu pokazała, że cierpliwość popłaca. Polecam:-)

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2024-05-11, Ocena: 5, Przeczytałam,

,,Tajemnica kierowcy ogórka" to moje pierwsze spotkanie z odsłoną twórczości Alicji Sinickiej, które skierowane jest do młodszego czytelnika. Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że historię przeczytałam w trymiga i było mi mało!

Fabuła książka opowiada o przygodach Kasi, Karola i Wojtka, którym przyszło się zmierzyć z dość intrygującą tajemnicą. Cała akcja poprowadzona jest w taki sposób, że nie ma w niej miejsca na nudę, ale za to jest go dużo na popuszczenie wodzy fantazji i przeniesienie się do świata naszych bohaterów, którzy zyskują sympatię już od pierwszych stron.

Podoba mi się jak Autorka nawiązała w książce do agroturystyki, życia na wsi, pracy w gospodarstwie. Uczy co jedzą zwierzęta, jak się zachowują i przede wszystkim jak z nimi obcować. To świetnie przekazana lekcja, która intryguje malucha i pozwala mu poznać coś nowego.

Ogromny plus należy się także samo wydanie. Twarda okładka, sztywny papier, duża czcionka i cudowne ilustracje Łukasza Silskiego, które przyciągają uwagę czytelnika w każdy wieku. Do tego książka podziela jest na rozdziały, dzięki czemu można delektować się jej czytaniem przez kilka wieczorów. Jednak prawda jest taka, że chyba każdy chce jak najszybciej poznać jej zakończenie.

,,Tajemnica kierowcy ogórka" to świetna książka nie tylko dla dzieci, ale i ich rodziców. Dlatego koniecznie razem sięgnijcie po tę książkę i dajcie się porwać sprawie rozwiązania tajemniczej zagadki. Serdecznie POLECAM!

Otwórz oczy
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Otwórz oczy

Wyczekiwane zakończenie pełnej namiętności i tajemnic serii Oczy wilka autorki bestsellerów, Alicji Sinickiej Niewygodna przeszłość często powraca...

Będziesz tego żałować
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Będziesz tego żałować

Początek nowej serii autorki bestsellerów „Stażystka” i „Służąca”! Uciekała przed niebezpieczeństwem. Azyl okazał się pułapką...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;