Detektywi na kółkach (#3). Gwiazda Blachonosego

Kryminał, powieść przygodowa, a zarazem nieprawdopodobna, choć prawdziwa historia astronoma Tychona Brahe.

Kontynuacja ,,Skrzyni Władcy Piorunów", lektury uzupełniającej do klas IV-VI. Tę serię można czytać, zaczynając od dowolnej części. ,,Gwiazda Blachonosego" otrzymała nagrodę główną w 21. konkursie Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Detektywi na kółkach dali się poznać z odwagi, sprytu i biegłości w łamaniu szyfrów. Przyciągają zagadki i nowe kłopoty jak magnes. Tym razem piętnastoletnia JULIA, rok starszy TOM i biszkoptowy labrador SPAJK po burzliwych wydarzeniach w Egipcie, dzięki którym stali się gwiazdami internetu, zostają zaproszeni w roli gości specjalnych na międzynarodową konferencję w kopenhaskim planetarium imienia Tychona Brahe. Jednak zamiast cieszyć się swoją popularnością, staną się celem przemyślnej intrygi i obiektem szantażu. Ciąg szalonych wydarzeń każe detektywom ruszyć na ratunek ukochanemu psu śladem kosmicznie zawiłych zagadek.

Współczesna akcja nieoczekiwanie splata się z historią genialnego astronoma z XVI wieku, który żył niczym gwiazda rocka - w obserwatorium trzymał łosia, pod stołem chował błazna, przyprawił sobie miedziany nos i umarł nagle... w nadzwyczaj zaskakujących okolicznościach.

Informacje dodatkowe o Detektywi na kółkach (#3). Gwiazda Blachonosego:

Wydawnictwo: Bumcykcyk
Data wydania: 2024-06-01

Tagi: Literatura detektywistyczna dla dzieci i młodzieży Literatura sensacyjna i przygodowa dla dzieci i młodzieży Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 10 lat

Kup książkę Detektywi na kółkach (#3). Gwiazda Blachonosego

Wojna na miny
Marcin Kozioł0
Okładka ksiązki - Wojna na miny

Czyściutkie kopytka, błyszcząca sierść i... absolutnie odlotowa grzywa. Oto Niunio, jeden z mieszkańców "Stajni pod tęczą". Jego tęczowa grzywa...

Detektywi na kółkach (#1). Skrzynia Władcy Piorunów
Marcin Kozioł0
Okładka ksiązki - Detektywi na kółkach (#1). Skrzynia Władcy Piorunów

Kryminał z wieloma zwrotami akcji, książka przygodowa pełna szyfrów i zagadek, zarazem świetnie napisana biografia wielkiego wynalazcy Nikoli Tesli dla...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz