Detektywi na kółkach (#1). Skrzynia Władcy Piorunów

Kryminał z wieloma zwrotami akcji, książka przygodowa pełna szyfrów i zagadek, zarazem świetnie napisana biografia wielkiego wynalazcy Nikoli Tesli dla młodszych nastolatków.

Lektura uzupełniająca dla klas IV-VI szkoły podstawowej. Dzięki takim książkom jak seria ,,Detektywi na kółkach" autorstwa Marcina Kozioła młodzi mogą pokochać czytanie.

Julia, wyjątkowa czternastolatka, pomaga o rok starszemu przyjacielowi Tomowi odszukać porwanego ojca. Od czasu wypadku dziewczyna jeździ na wózku (stąd tytuł serii: ,,Detektywi na kółkach"). Nie przeszkadza jej to jednak uczestniczyć w tropieniu przestępców i rozwiązywaniu skomplikowanych zagadek. Wręcz przeciwnie - często to ona wpada na trop, świetnie kojarząc fakty i łamiąc szyfry. Z kolei Tom obdarzony jest rzadką zdolnością synestezji (co to takiego - dowiesz się z tej książki). W poszukiwaniach bierze udział jeszcze jeden niezwykły bohater: pies asystujący Julii, przesympatyczny labrador Spajk-Biszkopt, który... pamięta swoje poprzednie wcielenia.

Współczesna akcja splata się z historią rozpoczynającą się ponad 150 lat wcześniej w dniu narodzin Nikoli Tesli. Wszystko, czego dowiadujemy się o dzieciństwie i życiu słynnego wynalazcy, zwanego Władcą Piorunów, jest prawdą - nawet najbardziej nieprawdopodobne, wręcz fantastyczne wydarzenia z jego życia opisane w książce oparte są na faktach. Porywające przygody i przesympatyczni bohaterowie sprawiają, że tę książkę czyta się jednym tchem.

Informacje dodatkowe o Detektywi na kółkach (#1). Skrzynia Władcy Piorunów:

Wydawnictwo: Bumcykcyk
Data wydania: 2024-06-01

Tagi: Literatura detektywistyczna dla dzieci i młodzieży Literatura sensacyjna i przygodowa dla dzieci i młodzieży Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 10 lat

Kup książkę Detektywi na kółkach (#1). Skrzynia Władcy Piorunów

Maść na maść
Marcin Kozioł0
Okładka ksiązki - Maść na maść

Uwaga! W ,,Stajni pod tęczą" pojawią się nowi mieszkańcy. Państwo pozwolą, że dokonamy prezentacji: Duet Lorneta i Rakieta! W ,,Stajni pod tęczą" wszystko...

Tajemnica przeklętej harfy
Marcin Kozioł0
Okładka ksiązki - Tajemnica przeklętej harfy

Niecierpliwie oczekiwana kontynuacja ,,Skrzyni Władcy Piorunów", lektury uzupełniającej do klas IV-VI. Kryminał, powieść przygodowa, a zarazem nieprawdopodobna...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz