reklama

Deszcz życzliwości

Ta mądra bajka mówi o braku wiary w siebie - o tym,skąd się on bierze i jak sobie z nim poradzić. W obrazowy sposób, dostosowany do najmłodszych, prezentuje problemy emocjonalne, z którymi dzieci często się mierzą, oraz drogę do ich przezwyciężenia. Metafora kolorów, symbolizujących uczucia w stosunku do siebie i do świata, jest bardzo obrazowa i pokazuje, jak ważna w życiu każdego człowieka jest samoakceptacja.

Informacje dodatkowe o Deszcz życzliwości:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2023-05-17

Kup książkę Deszcz życzliwości

Deszcz życzliwości - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-06-22, Przeczytałam, Mam,

"Deszcz życzliwości" to niesamowita opowieść, przepełniona pięknymi, ważnymi cytatami.

Anika odwiedza babcię w jej smutnej krainie. Przez kilka wydarzeń z przeszłości obecnie mieszkańcy unikają siebie nawzajem, chowają się w domach i boją się deszczu bo ten zmywa ich kolory i powoduje, że świat wokół oraz oni sami płowieją. Anika postanawia to zmienić i wraz z Bulbo- uroczym stworkiem, wyrusza w podróż w poszukiwaniu kolorów, które dostarczone do Jeziora Pięciu Kolorów mają spowodować kolorowy deszcz i odzyskanie barw.

Jednak w trakcie podróży dziewczynka traci wiarę w siebie i w powodzenie tej misji. Bulbo dzielnie ją wspiera lecz Anika tego nie zauważa, a kłótnia powoduje, że rozchodzą się w dwie strony.

Czy Anice uda się dokończyć podróż i przywrócić kolorowy deszcz? Zdradzę, że tak ale tylko dlatego, że spotka na swojej drodze kolejną osobę, która wleje w nią trochę wiary.

To niesamowita książka, w której znajdziemy sporo naprawdę ważnych zdań. Dodatkowo zostały one podkreślone pogrubioną czcionką. To zdecydowanie zdania, które warto przekazać dzieciom ale i samemu zapamiętać. Że każdy z nas jest inny i wyjątkowy i to w zgodzie ze sobą i swoimi przekonaniami należy postępować, podążać za marzeniami. Że dbanie o siebie jest równie ważne co dbanie o innych. Oraz że niekoniecznie to, co inni mówią o nas niemiłego musi być prawdą.

To książka poruszająca problem samoakceptacji, który często dotyczy dzieci. Anika nie akceptuje swoich niebieskich włosów, przez które kiedyś została wyśmiana. Ale jak się później okaże niebieski, brakujący kolor to właśnie kolor odwagi, wiary we własne siły.

Pięknie ilustrowana książka z głębokim przesłaniem, dodająca dzieciom wiatru w żagle i wspierająca w zaakceptowaniu siebie oraz odmienności innych.

Piękne historie sprawiają, że czasami brakuje nam słów, żeby je opisać, przeżywamy to, co przeczytaliśmy wewnątrz, mamy gonitwę myśli, próbujemy sobie to wszystko poukładać, jednak z naszych ust nigdy nie padają odpowiednie słowa. Do tego grona zalicza się właśnie opowieść o świecie, który stracił kolory i przez to stał się smutny, tak samo, jak i wszyscy jego mieszkańcy.
Deszcz życzliwości to książka, która pod płaszczykiem ciekawej opowieści niesie ze sobą piękne przesłanie, a w tekście znajdziemy również wspaniałe sentencje i zdania, które warto sobie zapamiętać, ponieważ pokazują one to, że warto być wyjątkowym. Żeby świat znowu nabrał barw, Anika musiała odnaleźć pięć kolorów, żółty, który oznaczał wdzięczność, czerwony, który oznaczał miłość, fioletowy radość, zielony przyjaźń oraz niebieski, czyli szacunek do siebie i wiarę we własne siły.
Jak można się domyślić, to było tylko symboliczne, wiadomo, że kolorów nie da się złapać do słoika i pokolorować nimi świat, to robimy my, witając się z kimś na ulicy, pomagając w potrzebie lub życzliwie się uśmiechając. Ta opowieść niesie jednak ze sobą wiele więcej, mówi ona tutaj o samoakceptacji, dzieci często chcą się upodabniać do innych, nie chcą się wyróżniać, żeby nie zostać wyśmianym, a właśnie ta inność sprawia, są wyjątkowe. Tylko miłość do siebie samego może sprawić, że będziemy naprawdę szczęśliwi, więc nie warto zadawać się z osobami, które się z nas śmieją tylko szukać prawdziwych przyjaciół, którzy zaakceptują nas takimi, jakimi jesteśmy.
Piękno tej książki, nie kryje się w ilustracjach, chociaż one również są zachwycające, a w tekście, który porusza i sprawia, że w naszym życiu zachodzą zmiany, jest ona idealna dla dzieci, które nie dostrzegają kolorów w tym cudownym świecie.

Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2023-06-20, Przeczytałem,
Brak wiary w siebie, we własne możliwości zazwyczaj stanowi konsekwencję negatywnych zdarzeń z przeszłości. Czy pozostawanie w cieniu własnych leków to najlepsze rozwiązanie? A może warto stawić im czoła, by na powrót poczuć się dowartościowanym? Anika, bohaterka książki Mojo Graffi pt."Deszcz życzliwości", wysłuchując babcinej opowieści, podejmuje wyzwanie i wyrusza w nieznane, by odnaleźć barwy, które utracił świat. W drodze jej towarzyszem jest stworek Bulbo. Stara się on, jak tylko może, wspierać dziewczynkę dobrym słowem. Czy Anika da im wiarę? Czy zaakceptuje siebie i dostrzeże swoją wyjątkowość? Czy sprawi, że na przepełniony szarością świat spadną magiczne krople deszczu wypełniając go tysiącami kolorów? "Deszcz życzliwości" zachwyci czytelnika już na wstępie wyjątkową ilustracją. Zapewniam, że nie można oderwać od nich oczu. Treść, przepełniona mądrością, uświadamia naszym dzieciom, że dzielące nas różnice nie powinny być powodem wstydu. Cudowna historia o pokonywaniu własnych słabości i dążeniu do samoakceptacji. Powinna znaleźć się w każdej dziecięcej bibliotece. Jest tego warta.

,,Deszcz życzliwości" to przepiękna, poruszająca duszę, refleksyjna opowieść, która błyskawicznie skradnie serce młodego czytelnika, jak i jego rodziców. Autorka pod postacią tej niezwykłej, wzruszającej opowiastki, w cudowny sposób uczy dzieci samoakceptacji. Nie tylko przypomina, że każdy jest wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju i nie powinien się zmieniać tylko po to, by przypodobać się innym, ale także podkreśla wyższość dobrego serca nad wyglądem. Książka staje się pretekstem do poważnej, wyjątkowo refleksyjnej rozmowy, wspaniale kształtującej poczucie własnej wartości.

Pióro autorki jest niesamowicie przystępne i sugestywne. Książkę czyta się lekko oraz przyjemnie, z rozkoszą i zaciekawieniem płynęłyśmy po kolejnych stronach, a piękne, barwne ilustracje dodatkowo podsycały magiczną atmosferę. Fantastyczny klimat nie tylko działa kojąco, ale i rozbudza wyobraźnię do granic, dzięki czemu lektura przyjmuje formę niezapomnianej, fantastycznej podróży. Na ogromne brawa zasługuje również kreacja głównej bohaterki, z którą młody czytelnik błyskawicznie się utożsamia, dzięki czemu powieść angażuje wyjątkowo mocno.

"Deszcz życzliwości" to niezwykle wartościowa, emocjonalna, piękna i niesłychane ciepła historia, która skradnie wiele czytelniczych serc. Ta wyjątkowa opowieść wywołuje lawinę głębokich refleksji, kształtuje u dzieci poczucie wartości, pomaga im zaakceptować siebie i pokochać z całą paletą zalet i wad. Przepiękna szata graficzna, prosty, przystępny język i cudowna, poruszająca historia, pełna niezapomnianych lekcji, a w tle uroczy bohaterowie, których nie sposób nie pokochać. Polecamy gorąco!

,,Deszcz życzliwości" to historia o pewnej dziewczynce, która będąc u babci nudzi się. Patrzy przez okno i widzi dolinę bez barw. Zastanawia się, czy nie dałoby się jakoś tego świata naprawić. Ale żeby naprawić świat, trzeba zacząć od siebie. Anika nie lubi siebie i swoich niebieskich włosów.

Babcia opowiada dziewczynce historię tworzenia się dobrego deszczu i tego, który pozbawia kolorów dolinę i tego deszczu wszyscy chcą unikać.

Bulbo, sympatyczny stworek, który towarzyszy i motywuje Anikę wyrusza razem z nią w podróż, podczas, której oboje mają odnaleźć kolory i sprawić by spadł deszcz życzliwości, który przywróci kolory i radość w dolinie. Podczas wędrówki Anika była niemiła dla swojego towarzysza. Spotkała również wiewiórkę, która tęskniła za swoim przyjacielem, kłócące się kaczki...

Książka skłania do refleksji nad tym co w życiu jest najważniejsze. Czy lubimy kogoś ze względu na wygląd? Czy nie jest tak, że tego co nie widać, jest najpiękniejsze? Czy naprawdę jest ważne to co myślą o nas inni?

Czy Anice uda się przywrócić radość w dolinie i czy uda się jej odzyskać wiarę w siebie?

Książka jest bardzo mądrą i wartościową bajką. Posiada wiele prawd, które pomagają dziecku w polubieniu siebie takim jakim się jest oraz w uwierzenie w siebie. Książka jest bogato ilustrowana. Posiada poręczny format i twardą oprawę. Wszystko to sprawia, że chce się do tej książki wrócić nie jeden raz.

W serii ukazała się ,,Góra mądrości".

#współpracareklamowa Wydawnictwo Wilga

Szczerbata śmierć