Deadline

Czy jeśli fikcja może być oparta na prawdzie, to czy prawda może opierać się na fikcji?

Klara Figa jest pisarką thrillerów. Jej kariera stanęła w miejscu, a rynek książki robi się coraz bardziej wymagający. Klarze trudno utrzymać się na powierzchni, współpraca z wydawcą i relacje z innymi autorami przypominają pole minowe. Co gorsza na adres wydawnictwa przychodzą pogróżki skierowane pod jej adresem. Kiedy w wyniku napaści Klara łamie rękę, musi przestać udawać i przyznać przed samą sobą, że ma stalkera. Nieustanne poczucie zagrożenia źle wpływa na proces twórczy. Kiedy zbliża się deadline przekazania wydawnictwu kolejnej książki, pisarka zatrudnia młodą asystentkę...

Magdalena Majcher stworzyła świetny thriller psychologiczny o kulisach rynku wydawniczego, równie nieodkładalny, jak jej książki true crime.

Informacje dodatkowe o Deadline:

Deadline - opinie o książce

Avatar użytkownika - anetaiksiazki
anetaiksiazki
Przeczytane:2024-10-13, Ocena: 4, Przeczytałam,

Obecnie żyjemy w czasach, gdzie czas jest towarem deficytowym. Ciągle nam go brakuje. Termin deadline jest chyba każdemu dobrze znany.  Potraficie działać bez zaległości, by uniknąć stresu i nerwówki? U mnie z tym bywa różnie.

Ciekawa, psychodeliczna historia, która zdradza tajemnice rynku wydawniczego i skomplikowanych relacji panujących w literackim świecie. Podana w pierwszoosobowej narracji pobudza emocje i wciąga w swój mroczny i niepokojący klimat, zacierając granicę między prawdą a wytworem wyobraźni.

Klara Figa jest poczytną autorką thrillerów. Jednak trudno jej utrzymać status bestsellerowej pisarki. W trakcie pracy nad nową książką dopada ją kryzys twórczy. Na domiar złego na adres wydawcy przychodzi list z pogróżkami skierowanymi pod jej adresem. To wytrąca ją z równowagi i blokuje jako pisarkę. Przeszłość, od której chciała się odciąć, powraca, a głęboko skrywane tajemnice domagają się prawdy.

Dobre to było!

Zaskakujące, przemyślane, dopracowane.

Wciągnęłam się. Dałam się  zmanipulować, a nie często się to zdarza.

Magdalena Majcher uknuła intrygującą i wciągającą fabułę. Stworzyła bohaterkę, która wabi czytelnika opowieściami o rynku książki, procesie twórczym, a jednocześnie opowiada swoją historię. Dla mnie jest to postać wielowymiarowa, która budzi skrajne emocje. Raz jej współczułam, by po chwili poczuć do niej niechęć. Zanurzyłam się w świecie Klary, bo chciałam ją poznać, zrozumieć jej myśli, odkryć tajemnicę. Czułam, jak z każdą stroną coraz bardziej zaczyna mnie irytować. Jej niepokój  dosłownie mnie drapał, drażnił.  Podskórnie czułam kłopoty, ale nie chciałam uwierzyć w to, co podsuwała mi wyobraźnia. Czy słusznie? Tego nie mogę napisać, bo zdradziłabym zbyt wiele. Nie  mam zamiaru odbierać nikomu radości z odkrywania fabuły.

Magdalena Majcher  po raz kolejny stworzyła powieść, która wciąga od pierwszych stron!  Zachłannie przewracałam kolejne strony, coraz bardziej zatapiając się w myślach Klary.  Ta książka jest potężnym ładunkiem emocjonalnym. Oferuje mroczną i wciągającą historię, która wyczerpuje psychicznie, a jednocześnie daje satysfakcje.

„Deadline” to doskonale skonstruowany thriller psychologiczny, który nie powiela schematów. Magdalena Majcher miała pomysł i w pełni wykorzystała jego potencjał. To jedna z lepszych historii, jakie dotychczas czytałam. Wciąż jestem pod wrażeniem! To trzeba przeczytać. Trzeba dać się zaskoczyć. Trzeba poczuć ten klimat i emocje. Tylko w taki sposób możecie sprawdzić jakie tajemnice skrywa Klara Figa!
Polecam!

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2024-10-05, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

"Deadline" to thriller psychologiczny, który od samego początku wbił mnie w fotel. Fabuła powieści jest bardzo wciągająca i trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Bohaterką powieści jest Klara Figa, która jest autorką thrillerów erotycznych. Z każdą przewracaną stroną poznawałam ją coraz bliżej i dowiadywałam się na czym polega jej praca oraz jak wygląda dzień pracy Klary. Kiedy do wydawnictwa przychodzi list z pogróżkami skierowany do Klary, a potem w napaści Klara łamie rękę musi przyznać, że ma prześladowcę. Na dodatek wkrótce zbliża się deadline czyli oddanie nowej książki do wydawnictwa, a ją dopada kryzys twórczy. Wkrótce Klara zatrudnia młodą studentkę polonistyki, aby jako jej asystentka odciążyła ją w pracy.

WOW! Ją jestem pod wrażeniem kunsztu pisarskiego Magdaleny Majcher. Moje serce czytelnicze już dawno skradła pisząc książki true crime. Ten thriller psychologiczny jest genialny. Zapewnił mi mnóstwo emocji i wrażeń. Czułam skrajne emocje bohaterki, towarzyszyłam jej w chwilach paniki i zagrożenia. Przez całą powieść próbowałam dowiedzieć się, co tak naprawdę wydarzyło się w przeszłości Klary, dlaczego pisze pod pseudonimem i nie chce ujawnić się. Przewracając kartki powieści czułam oddech prześladowcy i zastanawiałam się kim jest i dlaczego to robi? Przyznam, że poznając zakończenie byłam w ogromnym szoku. Zupełnie tego nie spodziewałam się. Autorka stworzyła niesamowitą intrygę i tak mną manipulowała, że nie mogę w to uwierzyć.
Jeśli szukacie dobrego thrillera z doskonałą intrygą i zbrodnią oraz chcecie zagłębić się w psychikę ludzką to będzie idealna lektura dla Was. Gwarantuję, że doznacie niezapomnianych chwil, a strach i niepokój będą Wam towarzyszyły do ostatniej kartki tej książki.
Mocna polecajka ode mnie z oceną ⭐️10/10!

Czytajcie!

BRUNETTE BOOKS

Zimny kolor nieba. Saga nadmorska
Magdalena Majcher0
Okładka ksiązki - Zimny kolor nieba. Saga nadmorska

Zimny kolor nieba. Saga nadmorska
Magdalena Majcher0
Okładka ksiązki - Zimny kolor nieba. Saga nadmorska

1964-1991 Gabriela Saga nadmorska. Gabriela, córka Marcjanny, Kresy zna tylko z nostalgicznych opowieści matki i babki. Nie tęskni za tym, co utracone...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;