Czerwony kłopot

Czerwony kłopot to historia przedszkolaka o imieniu Krzyś. Krzyś ma pewien kłopot - w stresujących sytuacjach się czerwieni. Dla chłopca jest to wielkie zmartwienie i postrzega problem jako czerwonego potwora, którego nazywa Czerwony. Potwór pojawia się w sytuacjach, w których chłopiec czuje się niepewnie, wstydzi się lub krępuje. Nieproszony gość bardzo utrudnia Krzysiowi życie, przeszkadza mu w normalnym funkcjonowaniu. Krzyś marzy o tym, aby zagrać w przedszkolnym teatrzyku, boi się jednak wystąpić przed tak dużą publicznością. Nie chce, aby Czerwony mu przeszkodził. Chłopiec próbuje więc oswoić potwora. Czy zadanie to uda się chłopcu?

Czerwony kłopot to idealna książka, aby rozpocząć z maluchami rozmowę o emocjach i pomóc im zrozumieć trudne dla nich sytuacje. W książce znalazły się również podpowiedzi jak poradzić sobie ze wstydem i budować pewność siebie. Krzyś to również bohater z którym z łatwością utożsami się każdy przedszkolak.

Informacje dodatkowe o Czerwony kłopot:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2021-03-24

Kup książkę Czerwony kłopot

Czerwony kłopot - opinie o książce

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2021-03-30, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Na tę książkę czekałam z niecierpliwością. Już oczami wyobraźni widziałam jak moja córka (prawie 8 lat) siada z nią i czyta. Pewnie zapytacie się, dlaczego?! Ponieważ to książka o emocjach, który ma kolor czerwony, czyli idealny temat dla mojego dziecka. Helenka jest na etapie wstydu.

W codziennym życiu, jeżeli dochodzi do sytuacji mało dla niej komfortowej bądź nieznanej Helenka mówi do mnie, że się wstydzi. Jest to dla niej stan, w którym czuje się mało komfortowo, ponieważ nie rozumie, co to znaczy i dlaczego takie cos czuje. Wiem, bo rozmawiam z nią o tym. Pyta się, dlaczego tak ma? Kiedy to minie? A ty mamusiu też tak masz? A kiedy? I wiele podobnych pytań. Tą książeczką przybliżyłam Helence temat związany z emocjami. Problem wstydu został zaspokojony.

W książeczce poznajemy Krzysia i jego kłopot, jakim jest wstyd/nieśmiałość. Te emocje pojawiają się zawsze wtedy, kiedy ma stresowe momenty jak np. występ przed publicznością itp. Krzyś chce oswoić własnego potwora, ale czy mu się uda? To już kochani dowiecie się sami. Helenka teraz idealnie umie opisać własny problem i własnego potwora. Odpowiadając na pytanie, jakie jest, na końcu książki, czyli „A Ty masz kłopot?” „Jaki ma kolor?” Helenka narysowała pomarańczowego potworka w kolorze pomarańczy. Nazwała Go Wstydzik.  Po określeniu pytała się każdego znajomego, a jaki jest Jego kłopot i jaki ma kolor. Jestem bardzo wdzięczna wydawnictwu Wilga za egzemplarz recenzencki. Widząc rozwój dziecka dzięki książeczkom tego wydawnictwa wiesz, że ta inwestycja przyniesie tylko dobre zbiory. Polecamy z Helenką.

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka