Czemu Słuzy Grafika Uzytkowa

Problematyka:Wiek XXI postawił przed grafikami trudne, ale interesujące wyzwania. Ich źródłem są nowe technologie, czy choćby nowe sposoby współpracy z klientami i odbiorcami. Ci zaś, są lepiej niż kiedykolwiek zorientowani w sprawach designu, globalnych problemach czy specyfice lokalnych kultur. Książka zaczyna się od analizy czynników które kształtują współczesny design: ochrony środowiska, etyki, wiodących technologii oraz teorii. Ukazuje także rozwój dziedzin, które wywierają wpływ na lokalne kultury.Anatomia:Ksiazka, Czemu służy grafika użytkowa? szczegółowo bada różne rodzaje designu. Przygląda się jego formom tradycyjnym: typografii, oznakowaniu, reklamie, projektowaniu książek ale i tym najnowszym wśród których warto wskazać wizualizacje, design interaktywny oraz programowanie gier i oprogramowania. Portfolio:Nie ma idealnej recepty jaki powinien być projektant: może pracować samodzielnie, ale może być częścią zespołu. może pisać, wydawać, robić zdjęcia, projektować czcionki i prowadzić własne projekty. Książka ta prezentuje różnorodne sposoby pracy projektantów z całego świata.Spis treści:PROBLEMATYKA6 Czemu służy grafika użytkowa?14 Być tu i teraz: lokalne tendencje w grafice użytkowej.24 Wspólne dzieło -- design interdyscyplinarny.34 Projektant jako autor, wydawca, producent i przedsiębiorca. 46 Design jako protest.56 Ochrona środowiska.64 Trudne rzemiosło.74 Grafika użytkowa jest dla ludzi.ANATOMIA84 Anatomia.86 Typografia eksperymentalna.90 Czołówki filmowe.92 Wizualizacje muzyczne.94 Design telewizyjny.96 Design i dźwięk.98 Projektowanie gier.100 Drogowskazy.102 Design wydawniczy.104 Projektowanie książek.106 Design informacyjny.108 Design interaktywny.112 Projektowanie wizerunku.116 Reklama.118 Projektowanie czcionek.120 Pisanie.122 Projektowanie oprogramowania.124 Mise-en-scene.PORTFOLIO128 Portfolio130 Kerr / Noble138 Vince Frost146 COMA154 de Valence162 Martin Woodtil170 Clarissa Tossin178 Radovan Jenko185 barbara says194 Base202 ORG210 Weiden+Kennedy218 LUST 226 Frederic Teschner234 Open242 John MorganEt Cetera250 Bibliografia252 Glosariusz254 Indeks256 Podziękowania

Informacje dodatkowe o Czemu Słuzy Grafika Uzytkowa:

Wydawnictwo: inne