Czarna Księga Sekretów

"Pochwyci cię w swoje szpony" - Eoin Colfer

Słyszeliście kiedyś o Czarnej Księdze Sekretów? Lepiej byłoby dla Was nic o niej nie wiedzieć… Kiedy Ludlow Fitch dociera do położonej w górach wioski Pagus Parvus, jest posiniaczony i poobijany. Okrucieństwo jego rodziców przeszło wszelkie granice i chłopcu nie pozostało nic innego jak ucieczka. Trafia pod opiekę Joe Zabbidou – właściciela lombardu, w którym można zastawić nie tylko biżuterię, zegarki czy buty. Głównym towarem interesującym Zabbidou są ludzkie tajemnice. Czy Ludlow nadaje się na asystenta swojego opiekuna? Do tej pory korzystał w życiu głównie z talentu do opróżniania cudzych kieszeni. Szczęśliwie posiadł jednak także umiejętność pisania. Zabbidou powierza mu Czarną Księgę Sekretów, w której mają znaleźć się wszystkie ciemne sprawki. A tych nie brak w życiu mieszkańców wioski... F.E. Higgins połączyła elementy gotyckiej baśni, horroru i fantastyki w najlepszym wydaniu, dzięki czemu powstała niezwykle tajemnicza, ale też pouczająca opowieść o tym, jak trudne dla ludzi potrafią być niektóre wybory i doświadczenia.

Informacje dodatkowe o Czarna Księga Sekretów:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2009-02-26
ISBN: 978 83 7414 556 5

Kup książkę Czarna Księga Sekretów

Czarna Księga Sekretów - opinie o książce

Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2015-08-24, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Czarna Księga Sekretów jest bardzo mroczna. To połączenie fantastyki i baśni z horrorem w gotyckim klimacie. Takiego połączenia nie powstydziliby się bracia Grimm - ich baśnie też mają niepowtarzalny klimat. Trudno określić do jakiego czytelnika skierowana została ta opowieść. Myślę, że równie dobrze przy jej lekturze będzie się bawił dziesięciolatek, jak i osoba znacznie starsza. To stanowi o uniwersalności tej historii i tak, jak bajki czy baśnie nadają się dla każdego, kto ma w sobie trochę z dziecka. Atmosfera w stylu powieści Dickensa. Książka oryginalna i niezwykle wciągająca: mówi o sprawach tak ważnych, jak wolność i prawda. Historia, która pochwyci cię w swoje szpony. Narracja tej krótkiej powieści zasługuje na uwagę. Mamy więc narrację pierwszoosobową, zastosowaną w przypadku wspomnień Ludlowa i grzesznych wyznań osób, które sprzedają tajemnice; a także trzecioosobową z wszechwiedzącym narratorem. Całkowicie fantastyczna i nieprawdopodobna historia ożywa dzięki postaciom, które nie są kryształowe, mają swoją ciemną stronę. Wydają się przez to bardziej ludzcy, bardziej prawdziwi, nie wydumani. Czyż każdy z nas nie ma ukrytego we własnym sumieniu czynu, czy grzeszku, który chętnie oddałby, nawet za darmo, byle tylko przestał ciążyć. Czarna Księga Sekretów to bardzo ciekawa opowieść, która dostarczy wam dobrej rozrywki, ale także może spowodować ciarki na plecach i gęsię skórkę. Całość - http://monweg.blog.onet.pl/2015/08/23/czarna-ksiega-sekretow-fiona-e-higgins/
Avatar użytkownika - saksofonistka
saksofonistka