reklama

Cykl neapolitański (#2). Historia nowego nazwiska

,,Czytanie Ferrante to niesamowite doświadczenie. W jej pisaniu tkwi ogromna i niepokojąca szczerość". Boston Globe

,,Opisana historia oszałamia rozmachem, wielością postaci i wątków... Zawiła historia przyjaźni splata się z historią miasta i jest w gruncie rzeczy fascynującą opowieścią o próbach ucieczki od biedy, przemocy i poniżenia".

Miasto Kobiet

Lila i Elena mają po szesnaście lat i obie czują, że znalazły się w ślepym zaułku. Lila dopiero wyszła za mąż, ale przyjęcie nazwiska męża wiąże się dla niej z utratą własnej tożsamości. Elena to wzorowa uczennica, ale właśnie podczas ślubu przyjaciółki odkrywa, że nie czuje się dobrze ani w dzielnicy, ani poza nią.

Podczas burzliwej młodości dziewczęta czasami gubią się i ponownie odnajdują. A wszystko w scenerii Neapolu, Włoch, które powoli nabierają alarmujących i dobrze znanych cech.

Informacje dodatkowe o Cykl neapolitański (#2). Historia nowego nazwiska:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2024-10-09
Kategoria: Inne
Tytuł oryginału: Storia del nuovo cognome

Tagi: Proza w przekładzie Współczesna proza literacka Literatura obyczajowo-rodzinna Narrative theme: Love & relationships Beletrystyka - problematyka dorastania Beletrystyka - problematyka życia wewnętrznego

Kup książkę Cykl neapolitański (#2). Historia nowego nazwiska

Obsesyjna miłość
Elena Ferrante0
Okładka ksiązki - Obsesyjna miłość

Obsesyjna miłość - pierwsza książka Eleny Ferrante - to jedna z najważniejszych i najbardziej oryginalnych współczesnych włoskich powieści, która ujawniła...

Cykl neapolitański (#4). Historia zaginionej dziewczynki
Elena Ferrante0
Okładka ksiązki - Cykl neapolitański (#4). Historia zaginionej dziewczynki

,,O jej książkach z zachwytem piszą prestiżowe tytuły, a powieści ze znanego także i u nas epickiego cyklu o Neapolu stały się bestsellerami". Wprost ...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski