Coś zabija dzieciaki, tom 7

Atak Dwupostaciowca omal nie pozbawił Eriki Slaughter życia; jakby tego było mało, by ocalić Gabi i mieszkańców Udręki, ciągle musi mieć się na baczności przed morderczą Cutter. Rozdzielona z Dolly i kierująca się zrodzoną z rozpaczy wściekłością Cutter nie spocznie, póki nie wywrze srogiej pomsty... To jednak nie koniec koszmaru, bo przerażające monstrum, które przybrało postać Eriki - Dwupostaciowiec - ciągle pozostaje na wolności i nie ustaje w złowrogim pościgu.

Do rąk czytelników trafia wreszcie ostatni rozdział rozgrywającej się w Udręce sagi, w którym następuje ostateczne starcie Eriki i Cutter. Rozstrzygnięcie zapewnia wielokrotnie nagradzany Nagrodą Eisnera zespół złożony ze scenarzysty Jamesa Tyniona IV (Departament Prawdy, Miły dom nad jeziorem, w0rldtr33), rysownika Werthera Dell'Edery (Razorblades) oraz kolorysty Miquela Muerto (Dead Boy Detectives).

Album zawiera zeszyty "Coś zabija dzieciaki" #31-35.

Seria trzykrotnie wyróżniona nagrodą Eisnera w kategoriach: najlepsza seria i najlepszy scenarzysta. Nominowana również do Nagrody Harvey'a.

Informacje dodatkowe o Coś zabija dzieciaki, tom 7:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2024-07-24
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Something Is Killing The Children, volume 7

Tagi: Komiks i powieść graficzna (tradycja amerykańska i brytyjska) Komiks i powieść graficzna - kryminały i thrillery Komiks i powieść graficzna - superbohaterowie i superzłoczyńcy

Kup książkę Coś zabija dzieciaki, tom 7

Coś zabija dzieciaki, tom 7 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2024-08-18, Ocena: 6, Przeczytałem,

POPKulturowy Kociołek:
Zawartość albumu Coś zabija dzieciaki tom 7 podobnie jak wcześniejszych odsłon to naprawdę solidna dawka intensywnych doznań, które równie intensywnie angażują czytelnika. Nic w tym dziwnego skoro autor jeszcze bardziej podkręca tutaj brutalność, emocjonalność i mrok opowieści, tak aby każda strona dzieła była czymś niesamowitym.

Erika po tym, jak ledwie uniknęła śmierci z ręki Dwupostaciowca, nie ma zbyt wiele czasu na odpoczynek. Musi ona być gotowa na wszystko, jeśli tylko chce ocalić Gabi i mieszkańców Udręki. Jednocześnie cały czas jej ruchy muszą być przemyślane, gdyż jej tropem podąża śmiercionośny Cutter, którego celem jest krwawa zemsta. Jest to zaledwie mała część krwawych kłopotów, z którymi bohaterka będzie się tutaj zmagać.

Siódma odsłona cyklu jak zostało to już wspomniane to spora ilość tryskającej w każdym kierunku krwi. Autor nie stroni tu od skrajnej brutalności, ale każdy taki moment jest jednocześnie doskonale przemyślany. Przemoc wykorzystywana jest tu głównie do podniesienia stawki i jeszcze intensywniejszego zaprezentowania grozy i niepokoju.

Tynion IV nie zapomina oczywiście o dołączeniu do tego ciekawej fabuły. Umiejętnie buduje on napięcie, stopniowo ujawniając kolejne tajemnice i zaskakując czytelnika nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Znalazło się tutaj również miejsce dla trochę „spokojniejszych”, ale nacechowanych silnymi emocjami scen, które sprawiają, że główna bohaterka jeszcze bardziej zyskuje w oczach czytelnika (stając się moim zdaniem jedną z najciekawszych kobiecych komiksowych postaci ostatnich lat)....

Coś zabija dzieciaki, tom 6
James Tynion IV0
Okładka ksiązki - Coś zabija dzieciaki, tom 6

Pozbawiona ostatniego sprzymierzeńca i ścigana przez bezwzględną agentkę Zakonu świętego Jerzego, Erica Slaughter zostaje zupełnie sama. Nie ma najmniejszych...

DC Odrodzenie. Batman Detective Comics Liga Cieni, tom 3
James Tynion IV0
Okładka ksiązki - DC Odrodzenie. Batman  Detective Comics  Liga Cieni, tom 3

Trzeci tom emocjonującej serii Batman - Detective Comics w ramach kolekcji DC Odrodzenie. Batwoman, utalentowana pogromczyni zła. Clayface, zreformowany...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski