Co nas karmi. O rzeczach, które pozwalają nam przetrwać

To nie jest książka, w której znajdziesz receptę na to, jak być spełnionym i ciągle szczęśliwym, a także jak szybko pozbyć się tęsknoty za tym, co już odeszło. Zamiast tego dowiesz się, jak przeżywać życie w pełni oraz szanować nieubłagalne zasady nim rządzące.

Codziennie koncentrujemy się na tym, aby mieć coraz więcej, a nasze wszelkie niepowodzenia oznaczają, że jesteśmy przegrani, niewystarczający, za mało się staramy. W rzeczywistości, w której trzeba ciągle być zadowolonym i odhaczać kolejne pozycje na liście ,,to do",nie ma przestrzeni na przyznanie się do smutku czy bezradności.

Tymczasem przez całe życie mierzymy się z poczuciem straty - bliskiej osoby, domu, miłości, bezpieczeństwa, pracy, możliwości. Agnieszka Krzyżanowska pokazuje na swoim przykładzie, jak po wydarzeniach, które czasami wydają się nam prywatnymi końcami świata, na nowo poznać i odnaleźć siebie - powoli, godzina po godzinie, dzień po dniu.

Dla autorki trudne chwile to okazja do zatrzymania się, nauki uważności, aby zacząć dostrzegać to, co jest dla nas naprawdę istotne.

Informacje dodatkowe o Co nas karmi. O rzeczach, które pozwalają nam przetrwać:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2023-08-23
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Co nas karmi. O rzeczach, które pozwalają nam przetrwać

Żyj po swojemu. Jak zwolnić w szybkim świecie
Agnieszka Krzyżanowska0
Okładka ksiązki - Żyj po swojemu. Jak zwolnić w szybkim świecie

Nie daj sobie wmówić, że z twoim życiem jest coś nie tak. Nie podążaj za trendami - zwolnij, zadawaj pytania, a zobaczysz, jak wiele masz! Świat...

Agnieszka Krzyżanowska0
Okładka ksiązki - Kierunek: offline. Jak znaleźć cyfrową równowagę i zrozumieć e-dzieciństwo swojego dziecka?

Za­stanówmy się, kim byliśmy i ja­k spędz­aliśmy czas, z­anim na­sze ręce i umysł z­ajął sm­artfon? Czy jesteś wśród tych z pochyloną głową: w pociągu...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;