Chiny, Stany Zjednoczone i świat w oczach Wielkiego Mistrza Lee Kuan Yewa

Lee Kuan Yew to człowiek-instytucja w polityce międzynarodowej. Doradza prezydentom i premierom największych państw. Z mądrością, zdrowym rozsądkiem i elegancją pokazuje jak dziś można spojrzeć na zmieniający się układ globalnych zależności. Jak znaleźć swoje wyjątkowe miejsce w świecie politycznych interesów, kiedy się jest małym krajem w sąsiedztwie dużych i wpływowych? Lee Kuan Yew pisze o Singapurze, ale jego refleksje mają wymiar uniwersalny. Mecenasem pierwszego polskiego wydania książki jest Citi Handlowy.

„W ciągu minionego półwiecza miałem zaszczyt spotkać wielu światowych przywódców; od żadnego jednak nie nauczyłem się tyle, co od Lee Kuan Yewa, pierwszego premiera, a potem duchowego przywódcy Singapuru” – pisze legendarny Henry Kissinger we wstępie do książki „Chiny, Stany Zjednoczone i świat w oczach wielkiego mistrza Lee Kuan Yewa”.

Z kolei Sławomir S. Sikora, prezes Citi Handlowy, w przedmowie do polskiego wydania analizuje wypowiedzi tego męża stanu pod kątem naszego kraju „Przekładając filozofię Lee Kuan Yewa na nasz rynek, nie sposób nie zgodzić się z poglądem, że dla rozwoju gospodarczego państwa ważne jest, aby zachęcać międzynarodowe firmy do inwestowania w Polsce. Warto również zauważyć, że wiele polskich przedsiębiorstw ma duży potencjał do tego, aby działać i podbijać zagraniczne rynki.”

Jak będzie wyglądał świat w nadchodzących dziesięcioleciach? Lee Kuan Yew mówi o tym w prosty i klarowny sposób. Gospodarka Chin może prześcignąć Stany Zjednoczone. Te będą się bronić ale nie znaczy to, że dojdzie do konfrontacji. Co z resztą świata? Powinna się uczyć od Amerykanów przedsiębiorczości oraz zorientowania na sukces. A co z Polską? Może, podobnie jak Singapur, stać się państwem-tygrysem, jeśli dobrze zrozumiemy lekcję Wielkiego Mistrza.

Informacje dodatkowe o Chiny, Stany Zjednoczone i świat w oczach Wielkiego Mistrza Lee Kuan Yewa:

Wydawnictwo: Kurhaus Publishing
Data wydania: 2013-11-22
Kategoria: Polityka
ISBN: 978-83-63993-77-1

Kup książkę Chiny, Stany Zjednoczone i świat w oczach Wielkiego Mistrza Lee Kuan Yewa

Chiny, Stany Zjednoczone i świat w oczach Wielkiego Mistrza Lee Kuan Yewa - opinie o książce

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski