Cesarzowa kart

Evangeline Green mieszka wraz z matką na rodzinnej farmie w Luizjanie. Jest atrakcyjną szesnastolatką, chodzi do dobrej szkoły, ma wierną przyjaciółkę, przystojnego chłopaka i... mroczną tajemnicę. Od dziecka dręczą ją sny – widzi brutalną walkę postaci z kart tarota i świat zmierzający do zagłady. To dlatego Evie spędziła ostatnie miesiące w ośrodku dla umysłowo chorych. Wraz z początkiem roku szkolnego chce zacząć wszystko od nowa, ale to, co wkrótce ją spotka, nie śniło jej się nawet w najgorszych koszmarach.

Informacje dodatkowe o Cesarzowa kart:

Wydawnictwo: Moondrive
Data wydania: 2017 (data przybliżona)

Kup książkę Cesarzowa kart

Cesarzowa kart - opinie o książce

Avatar użytkownika - BlueSpark
BlueSpark
Przeczytane:2017-12-29, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Będę szczera - nie miałam w planach tej książki. Widziałam jej reklamy, ale zareagowałam wzruszenie ramion; miałam i dalej mam kupę innych do przeczytania, więc gdybym miała kupić, to znacznie później. Ale uległam propozycji Moondrive Shopu - wszyscy wiemy, że darmowych książek się nie odmawia. Trochę zachęciła mnie cudowną oprawą graficzną i po krótkim namyśle oraz przeczytaniu opisu stwierdziłam, że znajdę dla niej miejsce. I ani trochę tego nie żałuję.

Evangeline Greene, dla przyjaciół i rodziny po prostu Evie, jest zwyczajną, lubianą nastolatką uczęszczającą do liceum, zbierającą dobre stopnie, mającą perfekcyjnego chłopaka i apokaliptyczne wizje. To właśnie z tego powodu matka wysłała ją do szpitala psychiatrycznego, gdzie faszerowana lekami miała wreszcie skończyć z męczącymi ją koszmarami. Koszmary jednak nie chcą skończyć z Evie, ponieważ nawet po powrocie nawiedzają ją straszne obrazy i sny o rudej wiedźmie. Próba ignorowania tego spełza na niczym i dziewczyna coraz częściej przypomina sobie słowa babci, którą spotkało to samo. Gdy okazuje się, że Evie cały czas mówiła prawdę, jest już za późno i jedyne, co jej pozostaje, to dowiedzenie się, co ma wspólnego z talią Tarota, dlaczego słyszy głosy i kim są ludzie, którzy jej się objawiają - a jedyną osobą, która może odpowiedzieć jej na te pytania, jest babcia, która nie wiadomo, czy przeżyła Błysk. Dodajmy jeszcze do tego zestawu przystojnego, pyskatego i pewnego siebie Cajuna, który sam nie wie, czego chce, a który szybko namieszał Evie w głowie i mamy duet doskonały.

To jedna z niewielu młodzieżówek, kiedy po przeczytaniu z czystym sercem powiedziałam: była naprawdę dobra. Wciągnęła mnie od razu, autorka posługuje się lekkim językiem, co jest typowe w tych książkach, ale potrafi to wykorzystać i zaciekawić czytelnika bez zbędnych zapychaczy, to znaczy niepotrzebnych opisów. Zręcznie bawi się szablonami, wpychając coś od siebie i tworząc coś naprawdę dobrego. Wykreowała ciekawe postacie, między innymi Evie, która była po prostu popularną nastolatką chcącą wieść szczęśliwe i dogodne życie, a która mocno się zmieniła przez całą książkę, poznała swoją wartość i odkryła, co w niej drzemie, a my możemy obserwować, jak się zmienia. Oraz Jacksona, przystojnego i opryskliwego Cajuna, całkowite przeciwieństwo Evie, którego może trudno polubić, ale miał w sobie coś, co sprawiło, że jednak to zrobiłam. Przy ich przekomarzaniach naprawdę się uśmiechałam. Tak samo każda z pobocznych postaci miała swój charakter, swój kolor, po prostu nie były to szare plamy na tle, które tylko wadzą.

Jednak chyba najbardziej spodobała mi się fabuła, motyw kart tarota był naprawdę ciekawy, autorka fajnie to rozegrała i nie zdradzała od razu wszystkich faktów, a na końcu naprawdę byłam zaskoczona. Jest to raczej coś nowego w młodzieżówkach, oryginalniejszego, co mimo oczywistego romansu, (który jednak nie jest tak oczywisty) sprawia, że się odznacza, bo wprowadza coś, czego, przynajmniej ja, wcześniej nie spotkałam. Byłam naprawdę pod wrażeniem, bo, mówiąc szczerze, nie spodziewałam się tego. Dostajemy jednocześnie coś znanego, mam na myśli świat po apokalipsie, ale autorka modyfikuje to na swój sposób, wprowadzając własne pomysły i to widać. Z jednej strony dopingowałam Evie i Jacksonowi, z drugiej chciałam Jacksona udusić, cały czas byłam ciekawa, o co w tym wszystkim chodzi i kiedy Evie zdradzi swój sekret. Fabuła była fascynująca i ciekawa, nie mogła się oderwać. Muszę się przyznać, że piszę tę recenzję ponad miesiąc po przeczytaniu, a mimo to nie wyleciała mi z głowy jak inne młodzieżówki. Mocno mnie zaciekawiła i jestem pewna, że sięgnę po następną część.

Avatar użytkownika - redgirl_books
redgirl_books
Przeczytane:2019-03-10,

Evangeline mieszka w Luizjanie i prowadzi beztroskie życie jak większość nastolatek. Chodzi do prestiżowej szkoły, jej chłopak to futbolista, o którym marzą inne dziewczyny, a ona wraz z przyjaciółkami jest cheerleaderką. Jednak jest też druga strona monety. Nikt nie wie, że dziewczyna miewa koszmary i halucynacje przepowiadające koniec świata. Nikt nie wie, że przez to jej matka wysłała ją do ośrodka psychiatrycznego. Po kilku miesiącach nieobecności dziewczyna powraca do swojego życia. Jednak apokaliptyczne wizje nadal jej nie opuszczają. W szkole pojawia się również chłopak o imieniu Jackson, który chociaż na początku będzie działał jej na nerwy, stanie się dla niej również oparciem i pomoże odnaleźć jej babcię, która jedyna wie, co dzieje się z Evangeline. Kim jest? Dlaczego miewa wizje? Czy spełnią się?

Kiedy tylko zobaczyłam opis tej książki oraz okładkę wiedziałam, że zrobię wszystko, aby ją przeczytać! Nie zawiodłam się, bo ta książka ma wiele czynników, które mnie zauroczyły i sprawiły, że od książki nie sposób było mnie oderwać.

Bohaterowie zostali wykreowani na wielki plus. Evangeline na samym początku wydaje się być pustą osobą, która opływa w bogactwie, a jej jedynym zmartwieniem są kosmetyki, chłopcy i imprezy. Kojarzycie amerykańskie filmy o bogatych nastolatkach, które są szkolną elitą? To właśnie można spotkać w ''Cesarzowej kart''. Z czasem jednak poznajemy tę lepszą cechę Evangeline - dobroć oraz wrażliwość na naturę. Dziewczyna kochała rośliny - nie bez powodu. Z czasem przekonujemy się, że główna bohaterka ma poważny problem, z którym nie potrafi sobie poradzić. Nie wie kim jest, jaki jest jej cel i czego chcą od niej Głosy, które słyszy w głowie. Dlaczego nazywają ją cesarzową? Dziewczyna czuje się bezsilna i zagubiona. Jednak, kiedy jej świat zostaje zburzony przez Błysk, odnajduje w sobie podkłady siły i uczy się ufać sobie.

Jackson to również jedna z tych postaci, które polubicie lub nie. Zależy od tego jak go odbierzecie, bo ja na samym początku jego pojawienia się nie mogłam się do niego przekonać. Był tajemniczy, bezczelny, a jego zachowanie niekiedy było ze sobą sprzeczne. Nie mogłam go zrozumieć i nawet po bliższym poznaniu było mi trudno tego chłopaka rozgryźć. Typowy bad boy, który intryguje i wkurza. Jednak pod tą maską skrywa się również człowiek, który jest troskliwy. To dzięki niemu Evangeline przetrwa przeciwności losu.

''Cesarzowa kart'' łączy w sobie dystopię z fantastyką. W fabułę zostały wplatane karty tarota, które odgrywają dużą rolę. Już sam początek tej powieści jest intrygujący, z odrobiną czającego się niebezpieczeństwa. Świat, który po Błysku przedstawia nam autorka jest mroczny i niepokojący. Zostaje niewielu ludzi, a Ci którzy przetrwali to Zombie, albo ludzie, którzy stracili człowieczeństwo i zajęli się niewolnictwem oraz kanibalizmem.
Spotkamy tu dużo tajemniczych postaci, które będą miały związek z kartami tarota, a ich ścieżki są nierozerwane z Evangeline. Niektóre z nich poznamy, ale jeśli chodzi o drugich, jeszcze wiele przed nami.
Książka wciąga od samego początku, nie zabraknie dynamiczności, ani iskry napięcia, która sprawia, że powieść trudno odstawić na później. Zostaje tu wprowadzony również wątek miłosny, jednak jest dość delikatny i rozwijający się, przez co nie dominuje książki. Mnie cała książka począwszy od oprawy, aż po całą historię niezwykle oczarowała i przeniosła do innego świata. Nie wiedziałam, że coś, co wydaje się tak niepozorne potrafi zawładnąć moim sercem. Jest to jedna z lepszych książek przeczytanych przeze mnie w 2017 roku i na pewno zostanie długo w moje pamięci. Jedyne do czego się przyczepię to końcówka, która niczego nie rozwiązuje, a przysparza jeszcze wiele pytań i pozostawia czytelnika w szoku. Ja mam ochotę na więcej i liczę na to, że wydawnictwo wyda kolejną część, ponieważ to, co było w tej części to zaledwie sam początek, który wprowadza nas w coś fascynującego. Mnie książka usatysfakcjonowała w pełni. Polecam z całego serca.

''Chodź, dotknij... ale pamiętaj, że za to zapłacisz.''

Evangeline Greene jest bogatą i lubianą nastolatką. Zbliżają się jej szesnaste urodziny, lecz Evie wcale się nie cieszy. Słyszy głosy, widzi dziwne rzeczy, a jej rysunki są przerażające.  Dodatkowo nowy i buntowniczy uczeń nie pomaga zachować równowagi psychicznej. Czy dziewczyna traci zmysły? A może jej wizje są prawdą i nieuchronny jest koniec świata? Błysk zmienia wszystko i sprawia, że czytelnik w wielkim szoku śledzi dalszy rozwój wypadków.

Początek tej książki jest z jednej strony dobry, a z drugiej pospolity. Znana dziewczyna i biedny chłopka czują przyciąganie, któremu trudno się oprzeć. Spodziewałam się kolejnej młodzieżówki z wątkiem paranormalnym, a dostałam nieprzeciętną i co najważniejsze, oryginalną powieść, która wielokrotnie zaskakuje czytelnika.

Fabuła fascynuje i zachwyca. Błysk odmienia obraz świata. Brak roślinności i wody jest wielkim ciosem dla ludzkości, a szerzące się zarazy i nowo powstałe boboki to prawdziwy dramat. Bohaterka wraz ze swoim towarzyszem przemierza surowe tereny w poszukiwaniu odpowiedzi.  Najbardziej urzekł mnie pomysł z Talią Tarota! Wszystko sprowadza się do kart, a każda figura ma odpowiednik w realnym świeci. Niezwykły pomysł, który w pełni został wykorzystany i czyni z tej powieści kawał dobrej książki młodzieżowej.

Evie jest delikatna i przez większą część książki musi polegać na pomocy innych. Pomimo tego nie jest słaba, ona jest zwyczajne dobra i naturalna. Jest jeszcze młodą dziewczyną i nie wszystkiego zdążyła się nauczyć. Łatwo zdobyła moją sympatię. Jackson to brutal i buntownik, jednak zaskakuje lojalnością. Budzi mieszane uczucia. Polubiłam go od pierwszego spotkania. Rozumiałam jego zachowanie, lecz jego późniejsze wybory były co najmniej wątpliwe. Coś czuję, że jego rola w tej historii jest jeszcze do końca nieokreślona, a wszystkie jego czyny mają jakieś sensowne uzasadnię. I oby tak było, bo w innym wypadku będę zmuszona go znielubić! Pozostali bohaterowie to chodzące zagadki, które z pewnością będziemy odkrywać w dalszych częściach. Wyczuwalne jest pewne szaleństwo, które drzemie w każdej postaci i jest to niezwykle kuszące.

Książka jest napisana przyjemnym językiem. Łatwo i szybko się czyta. Wielki plus za budowanie napięcia. Całą tę historię Evie opowiada nieznajomemu, który jest zły i od pierwszej strony jest to jasne. Były takie momenty, że miałam ciarki!

„Cesarzowa kart” z pewności znajdzie się w piątce najlepszych książek tego roku! Nie chciałam zdradzać zbyt wiele, byście sami mogli posmakować i delektować się wyjątkowością tej powieści. Mam nadzieję, że wydawnictwo nie każe nam długo czekać na kontynuację, tym bardziej, że za granicą jest już wydanych pięć tomów. Zakończenie to niemal zbrodnia na czytelniku! Koniec jest dopiero początkiem, a sam początek jest tak diametralnie różny od zakończenia, że jestem pod ogromnym wrażeniem rozwoju tej historii. Przepełniona niezwykłymi zdarzeniami, owiana mrocznym klimatem, momentami przyprawiająca o ciarki lektura! Jestem zachwycona i z czystym sumieniem polecam „Cesarzową kart”! 9/10!

Endless Knight (The Arcana Chronicles #2)
Kresley Cole0
Okładka ksiązki - Endless Knight (The Arcana Chronicles #2)

Shocking secrets Evie has fully come into her powers as the Tarot Empress, and Jack was there to see it all. She now knows that the teens who've been...

Za cudze winy
Kresley Cole0
Okładka ksiązki - Za cudze winy

Wampir, który był żołnierzem, a teraz ma dość życia... Setki lat temu Sebastian Wroth został zmieniony w wampira - w jego mniemaniu najpotworniejszą istotę...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski