Autor Pielgrzyma zawsze potrafił dostrzec lepsze strony życia. W zbiorze krótkich tekstów w felietonowej formie opowiada historie własne i zasłyszane, dzieli się obserwacjami i doświadczeniami zbieranymi w całym świecie - od Australii po Norwegię i od ojczystej Brazylii po Pireneje, gdzie kupił ukochany stary wiatrak. W prosty, serdeczny i bezpośredni sposób przypomina, że "trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami".
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2007-03-15
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN:
Liczba stron: 288
Tytuł oryginału: Ser como el río que fluye: Relatos 1998-2005
Język oryginału: portugalski
Tłumaczenie: Stanisławska-Kocińska Zofia
Wiele pięknych, mądrych tekstów o życiu i wszystkich jego aspektach.Książka do której warto wracać,bo wiele cennych tekstów w niej się kryje.
Mile zaskoczyła mnie książka pana Coelho. Są to krótkie opowiadania, które opowiadają o życiu, tym co w nim naprawdę ważne, o jego wartościach i różnych stronach. Wiadomo, nie wszystkie przypadły mi do gustu, jednak większość z nich to dla mnie prawdziwe perełki. Znalazłam tam wiele mądrych cytatów, które odtąd mi towarzyszą w mych codziennych zmaganiach z rzeczywistością. Dodatkowo mam wrażenie, że poznałam bliżej autora, jego przekonania i poglądy. I naprawdę polubiłam tego Pana, zyskuje przy bliższym poznaniu :)
Filozofia dla mas i brak (poza tą filozofią) czegokolwiek innego. Cóż, każdy ma swój gust, do mojego silenie się na bycie Wielkim Mędrcem zupełnie nie przemawia.
Ester, żona znanego pisarza, znika bez wieści. Ostatni raz widziano ją z młodym tłumaczem z Kazachstanu. Czy została porwana, zamordowana, a może uciekła...
To ważna książka zawierająca wybór myśli, które najtrafniej charakteryzują istotę twórczości jednego z najbardziej znanych autorów...
Przeczytane:2022-02-20,
Paulo Coelho "Być jak płynąca rzeka" ❤️ Inspirująca książka. Pełna wartościowych cytatów. Coelho zachęca nas, abyśmy na chwilę zatrzymali się i docenili życie, każdą minutę życia. Byśmy zadbali o własny spokój ducha.
Polecam każdemu czytelnikowi. 😉 "Kto chce ten banknot?
Cassan Said Amer opowiedział mi historię o pewnym wykładowcy. Trzymając w ręku dwudziestodolarowy banknot, rozpoczął zajęcia od pytania: - Czy ktoś chce ten dwudziestodolarowy banknot?
Podniósł się las rąk, lecz wykładowca dodał: - Zanim go oddam, muszę jeszcze coś zrobić - po czym zmiął go z całej siły. - Czy ktoś nadal go chce?
Wciąż widać było podniesione ręce. - A jeśli zrobię to? - spytał, po czym cisnął nim o ścianę, zaczął obrzucać wyzwiskami i deptać. Wreszcie podniósł zabrudzony, sponiewierany pieniądz i powtórzył pytanie. Nadal w górze było mnóstwo rąk. - Nigdy nie zapomnijcie tego, co widzieliście - powiedział wykładowca. - Niezależnie od tego, co zrobię z tym banknotem, zawsze będzie wart dwadzieścia dolarów. W życiu często bywamy poniewierani, deptani, upokarzani i obrażani, a mimo to wciąż jesteśmy tyle samo warci."