Burzliwa młodość Hitlera

Ocena: 5 (1 głosów)

Czerpiąc obficie z autobiograficznej relacji zawartej w Mein Kampf, pisarz i historyk Bob Carruthers pokazuje, jak wydarzenia burzliwej młodości Hitlera ukształtowały jego światopogląd i doprowadziły prostą drogą do puczu monachijskiego 1923 roku.

Trudne relacje Hitlera z nadmiernie surowym ojcem, ciężkie przeżycia w Wiedniu i udział w Wielkiej Wojnie uwarunkowały go w taki sposób, że napawał się aktami brutalnej przemocy. Zgodnie z własną relacją Hitlera, jego umiłowanie przemocy i całkowita obojętność na konsekwencje swoich działań były uzasadnione szeregiem zwycięstw w zajadłych konfrontacjach, takich jak bijatyki w piwiarniach i walki uliczne. Każdy kolejny triumf nad przeciwnikami wpływał na proces podejmowania decyzji i znalazł swoją kulminację w niefortunnych wypadkach listopada 1923 roku, w następstwie których Hitler trafił do więzienia po raz drugi. Równoczesny rozwój SA od małej grupki ochroniarzy do budzącej postrach formacji paramilitarnej też został szczegółowo opisany w kontekście dramatycznych wydarzeń, które rozgrywały się w latach 1920-1923 i ukształtowały ten osławiony instrument terroru politycznego.

Informacje dodatkowe o Burzliwa młodość Hitlera:

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2019-05-23
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788311153479
Liczba stron: 360
Tytuł oryginału: Hitler

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Burzliwa młodość Hitlera

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Burzliwa młodość Hitlera - opinie o książce

Fantastyczna książka opowiadająca od początku historię Hitlera. Akcja zaczyna się od licznych przeprowadzek rodziny Hitlerów. Opowiada o pierwszej przyjaźni młodego Adolfa, marzeniu jego ojca o tym, by Hitler został politykiem i rozpuszczaniu przez matkę. Możecie mi wierzyć lub nie, ale Hitler chciał zostać malarzem bądź architektem. Dwa razy próbował dostać się do Akademii Sztuk Pięknych, a gdy się nie dostał został bezdomnym i zarabiał na malowaniu pocztówek. W wieku piętnastu lat wyruszył na Wielką Wojnę. Żeby nie zdradzać zbyt wielu szczegółów dodam tylko, że był gońcem i raz prawie stracił wzrok. Po wojnie dostał zaproszenie do przyszłego NSDAP. Po wstąpienie tam Hitler sam zaprojektował flagę i przedstawił dwadzieścia pięć punktów programu. Oczywiście nie wszyscy tam go lubili, bo byli też tacy co po prostu z nim rywalizowali. A jak chcecie wiedzieć więcej o Hitlerze przeczytajcie książkę. Jest naprawdę fascynująca, a historia Adolfa zadziwiająca. Przeczytajcie, a nie będziecie żałować.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Szepty jeziora
Grażyna Mączkowska
Szepty jeziora
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy