Burza depcze mi po piętach

Czy można zrobić sobie przerwę w pracy i wyruszyć w pięciomiesięczną podróż? Okazuje się, że tak! Dorota Głuska udowadnia, że można samotnie przejechać 16 tysięcy kilometrów, zwiedzić sześć krajów Ameryki Południowej i zobaczyć niezliczoną ilość Plazas de Armas. Podróżuje z plecakiem, planując jedynie dwa dni naprzód, poznaje po drodze niesamowitych ludzi, którzy często stają się uczestnikami jej dalszych wojaży. Przemierza Andy zdezelowanymi autobusami w środku pory deszczowej, odkrywa tajniki języka hiszpańskiego i keczua, wspina się na aktywny wulkan Villarica, odwiedza Górę Zjadającą Ludzi i żuje liście koki. Biała gringa zgłębia kulturę macho, sprawdza, jak smakuje pieczona świnka morska, a w peruwiańskiej puszczy poddaje się szamańskiej ceremonii, pijąc halucynogenny napój z rośliny ayahuasca. Kim jest Dorota Głuska? Dziewczyną, która dorastała pośród hangarów lotniska w Krośnie i na warszawskim Tarchominie. Absolwentką zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Obywatelką świata - mieszkała w Londynie i Strasbourgu. Backpackerką uciekającą od turystycznych szlaków, kochającą góry i bezdroża. Podróżniczką, zawsze szukającą swojej drogi i swojego sposobu odkrywania świata. Pasjonatką języków obcych, które są dla niej kluczem do poznawania ludzi na trasach swych wędrówek. Smakoszką wszelkich pyszności, a szczególnie krwistych steków i krewetek. Burza depcze mi po piętach to książka otwierająca nową serię podróżniczą Wydawnictwa Naukowego PWN. Inspirujące wyprawy bez granic, odkrywanie nowych, fascynujących zakątków, zwyczajne i niezwyczajne rozmowy z napotkanymi ludźmi - oto świat, który odsłonią przed czytelnikami autorzy kolejnych książek serii. Jeszcze w tym roku w podróż zabiorą nas Maya Stoop, opisująca ,,swoje" Włochy w Perfumerii kardynała, oraz Magdalena Skopek, która odkryje na kartach Dobrej krwi tajemnice Półwyspu Jamalskiego.

Informacje dodatkowe o Burza depcze mi po piętach:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2012-03-01
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-01-16895-7

Kup książkę Burza depcze mi po piętach

Burza depcze mi po piętach - opinie o książce

Jak fajnie wybrać się z Autorką w podróż po ameryce Południowej. Podróż odbywaną razem, choć samotnie - tę rzeczywistą i tę czytelniczą. W obu przypadkach samotność "jest wyborem i sposobem na dotarcie do czegoś więcej, co skrywa świat, ale nie celem samym w sobie (...) oczyszcza myśli i pozwala mi w pełni decydować, czy za pięć minut skręcę w lewo czy w prawo, czy zostanę gdzieś przez tydzień, czy może wyjadę pierwszym porannym autobusem", a mnie pozwalająca na podjęcie decyzji, ile stron jeszcze przeczytam, gdzie zawędruję dzisiaj z Autorką i czy postanowię wybrć się w odwiedzane przez Nią miejsca, czy wybiorę inne.
Przygodę z książką Pani Doroty Głuskiej uznaję za ciekawą, choć nie wszystkiego chciałabym doświaczyć osobiście, np. smakowania świnki morksiej czy próbowania napoju halucygonnego.

Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789