Bruno i siostry

Bruno, miłośnik literatury gotyckiej i muzyki rockowej, ma mnóstwo kłopotów z siostrami, osiemnastoletnią Kaśką i rezolutną siedmiolatką Miłką. Do tego niedawna przeprowadzka ze stolicy do podmiejskich Brzezin sprawia, że ten małomówny szóstoklasista okazuje się całkiem gadatliwy w swoim dzienniku, w którym bez skrupułów ujawnia rodzinne sekrety i obsmarowuje swoje siostry... Ale czy mógłby bez nich żyć?

Sympatyczna, ciepła i pełna humoru książka idealna do szkolnego plecaka.

Wyróżnienie literackie w konkursie PS IBBY KSIĄŻKA ROKU 2007.

Dorota Suwalska - pisarka, animatorka kultury, ilustratorka, dziennikarka, autorka scenariuszy. Nominowana do Astrid Lindgren Memorial Award 2013 i 2014.

Współpracowała z TVP, realizując krótkie filmy plastyczne i felietony autorskie dla dzieci. W swoim dorobku ma trzy tomiki poetyckie oraz powieści dla dzieci i młodzieży: ,,Znowu kręcisz, Zuźka!", ,,Zuźka w necie i w realu", ,,Bruno i siostry" (wyróżnienie literackie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku, nominacja do nagrody Kornela Makuszyńskiego, powieść na liście książek proponowanych przez Polski Instytut Książki), ,,Marionetki Baby-Jagi", ,,Ratunku, marzenia!", ,,Pan Fortepianek".

Jej utwory tłumaczone były na hiszpański, słoweński, a także... na język przestrzeni. To ostatnie dotyczy literacko-internetowego projektu: ,,www .terapia" (dla dorosłych). Swoje wiersze, opowiadania i artykuły publikowała w prasie dziecięcej, literackiej i pedagogicznej, podręcznikach szkolnych. Współpracuje z portalem www .ngo.pl

Przemysław Liput - urodzony w Sanoku. W 2010 roku ukończył studia na kierunku Grafika na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Dyplom magisterski w pracowni druku cyfrowego pt. ,,Niedobici". Jest autorem ilustracji do książek. Od 2011 prowadzi zajęcia z filmu animowanego na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Realizuje prace w technikach graficznych, rysunkowych oraz wideo. W filmie animowanym interesuje się działaniami bezkamerowymi i przedkinematograficznymi. W Wydawnictwie ,,Nasza Księgarnia" opublikował książkę ,,Rok w przedszkolu".

Kup książkę Bruno i siostry

Informacje dodatkowe o Bruno i siostry:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2018-04-18

Kup książkę Bruno i siostry

Bruno i siostry - opinie o książce

Czarna wołga. Tajemnica z przeszłości
Dorota Suwalska0
Okładka ksiązki - Czarna wołga. Tajemnica z przeszłości

Łucja ma dość ciągłych zmian w życiu! Najpierw rozwód rodziców, później przeprowadzka do Szczecina, teraz powrót do Warszawy...

Iwo z Nudolandii (audiobook)
Dorota Suwalska0
Okładka ksiązki - Iwo z Nudolandii (audiobook)

Dawno, dawno temu było sobie królestwo, które słynęło z tego, że właściwie nic się w nim nie działo. Wszystko tam było uporządkowane i zaplanowane - czyli...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski