Bluey. Kemping. Moja czytanka

Rodzina Łączków wybiera się na kemping. Zapowiada się wspaniała przygoda, tym bardziej, że Bluey spotyka na polu namiotowym nowego kolegę. Kim jest Jean-Luc? Czy nowy przyjaciel będzie dobrym towarzyszem zabaw? I czy wraz z Blue dadzą radę upolować przed zimą choć jednego dzika? Ta pełna uroku i przezabawna opowieść została napisana na motywach odcinka serialu o przygodach Bluey i Bingo, a ilustracje zostały zaczerpnięte wprost z animacji. Jest tu wszystko, co uwielbiają fani i fanki kreskówki w każdym wieku - wyjątkowy humor, zabawne wyrażenia, codzienne życiowe prawdy, dużo pozytywnej energii i mądre, acz nienarzucające się przesłanie. Książeczka ma niewielki format i z łatwością zmieści się do torebki mamy, kieszeni taty albo do dziecięcego plecaka, dzięki czemu może towarzyszyć młodemu czytelnikowi w podróży, w poczekalni u lekarza albo na wakacjach. Dzięki dużym literom i prostym tekstom doskonale nadaje się do nauki czytania, a kolorowe ilustracje można oglądać nawet wtedy, gdy treść opowiadania zna się już na pamięć.

Informacje dodatkowe o Bluey. Kemping. Moja czytanka:

Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 2024-08-28
Tytuł oryginału: Bluey. Camping

Tagi: Publikacje dla najmłodszych książeczki obrazkowe i aktywizujące Książeczki obrazkowe dla dzieci Książeczki obrazkowe - znane postacie Fabularne książki obrazkowe Dzieci od ok. 3 lat

Kup książkę Bluey. Kemping. Moja czytanka

Bluey. Kemping. Moja czytanka - opinie o książce

Poznać postać Bluey miałam przyjemność podczas czytania książki "Bluey - Strumyk" i na tyle spodobała się mi historia, że stwierdziłam, iż zdecydowanie będziemy z córką kontynuować przygodę z serią bajek o Bingo i Bluey i chętnie sięgniemy po kolejne książki, ponieważ historia w pierwszej poznanej książeczce była naprawdę wartościowa. Tym razem wybór padła na  "Bluey - Kemping" która opowiadająca jak sam tytuł wskazuje, o wyprawie na kemping.

Nasza główna bohaterka wraz ze swoją rodziną wyrusza na wycieczkę. Rozbijają obóz w malowniczym miejscu, gdzie jest las, góry, strumyk. Ten piękny krajobraz świetne dopełnia treść i prezentuje się na stronach. Kiedy Bluey wybiera się sama nad strumyk, poznaje nowego przyjaciela, jednak jest jeden problem, nie mogą ze sobą rozmawiać, ponieważ Jean Luc, bo tak nazywa się nowy bohater, mówi po francusku. Nie przeszkadza im to jednak we wspólnej zabawie.
Historia, którą tutaj poznajemy jest zdecydowanie wartościowa. Pokazuje młodemu czytelnikowi, że pomimo bariery językowej można wspólnie miło spędzić czas i nie ma przeszkód, których nie da się nie pokonać. Wystarczy odrobina chęci i wszystko jest do zrobienia.    Jedną z najważniejszych nauk, które wyciągamy z tej krótkiej bajki jest uświadomienie dziecku, że w życiu czasami spotykamy naprawdę wspaniałych ludzi, ale nie zawsze pozostaną z nami. Jest to przykry moment, kiedy ktoś kogo bardzo lubimy znika z naszego życia i musimy sobie z tym poradzić. Zawsze też istnieje szansa, że jeszcze kiedyś się spotkamy. Jest to świetna bajka, która idealnie sprawdzi się w momencie, gdy np. przeprowadzamy się czy zmieniamy przedszkole. Dzieci tęsknią za swoimi koleżankami i kolegami, ale na podstawie przykładu Bluey możemy pokazać, że tak w życiu czasami się dzieje i jest to zupełnie normalne.    To co mi osobiście przeszkadzało jako osobie, która czytała bajkę, to wplątanie języka francuskiego w zdania. Może są one proste i krótkie, ale gdy ktoś nie miał styczności z tym językiem, to jednak wypowiedzenie np. "bonne nuit" z odpowiednim akcentem wcale nie jest takie proste, a nie chciałabym uczyć dziecka obcego języka z błędami.

Poza tym drobnym minusem, o którym wspomniałam, historia Bluey jest bardzo ciekawa dla dzieci. Moja córka wkręciła się w świat rodziny Łączków dzięki dwóm poznanym książeczkom i to na tyle, że opowiadała, iż w przedszkolu też ogląda o nich książeczki oraz bajki i że są one naprawdę fajne. Dlatego też zdecydowanie polecam opowieści o Bluey i Bingo, jestem zachwycona, że tak krótkie historyjki potrafią wnieść tyle wartości w życie małego człowieka.
Krajobrazy
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Krajobrazy

Carta Blanca prezentuje wybór najpiękniejszych fotografii i krajobrazów z pięciu części świata. To książka, w której dominują zdjęcia ? oazy spokoju, nienaruszone...

Bing. Nowa kolekcja bajek 2
opracowanie zbiorowe 0
Okładka ksiązki - Bing. Nowa kolekcja bajek 2

Poznaj najnowsze przygody uroczego króliczka Binga, jego przyjaciół Suli i Pando, wesołych kuzynów Koko i Charliego oraz ich sympatycznego...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung