Biegaj zdrowo

Według badań naukowych prowadzonych zagranicą (w Stanach Zjednocznych, ale również i w Europie), kontuzje są stałym elementem w życiu biegacza. Od 37% do 79% badanych biegaczy (liczby różnią się w zależności od badania) uległo kontuzji biegowej, która zmusiła daną osobę do przerwania ćwiczeń na dłużej.

Podobne dane uzyskaliśmy również w przeprowadzonej przez nasze wydawnictwo sondzie. Aż 79% osób zadeklarowało, że w ciągu ostatnich trzech lat doznało przynajmniej jednej kontuzji, która wyeliminowała ją z biegania. Zobacz szczegóły: SONDA.

Prędzej czy później, każdy biegacz będzie musiał się zmierzyć z kontuzją. Czy będzie to drobna przypadłość, czy poważne problemy wymagające fizjoterapii, a nawet interwencji chirurga.

Na ten moment przygotuje cię książka „Biegaj zdrowo. Poradnik medycyny biegowej”.

W tomie opisano wszelkie choroby i przypadłości, z którymi mierzą się biegacze – ich przyczyny i sposoby leczenia. Od zwykłego przeziębienia po poważne schorzenia ortopedyczne. Informacje dla siebie znajdą tu również osoby cierpiące na choroby przewlekłe (np. cukrzycę). Specjalny rozdział poświęcono zdrowiu kobiety. Autor opisał również przyczyny nagłej śmierci podczas biegania.

Najwięcej uwagi książka poświęca kontuzjom, które wśród biegaczy są najczęstsze. Pod lupą znalazły się stawy, więzadła, ścięgna, mięśnie.

Wszystko oparte na najnowszej wiedzy medycznej. Choć książka to nie suchy wykład naukowy. Autor, Lewis G. Maharam, lekarz z ogromnym doświadczeniem, dyrektor medyczny wielu maratonów, dzieli się swą profesjonalną wiedzą w sposób przystępny, wręcz anegdotyczny.

Informacje dodatkowe o Biegaj zdrowo:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-10-13
Kategoria: Sport
Tytuł oryginału: Running Doc's Guide to Healthy Running: How to Fix Injuries, Stay Active, and Run Pain-Free
Tłumaczenie: Karolina Dąbrowska

Kup książkę Biegaj zdrowo