Białe ciała

Pełen napięcia thriller psychologiczny wykorzystujący motyw popełnionej cudzymi rękami ,,zbrodni bez motywu".

Callie i Tilda są bliźniczkami. Jednak to Tilda jest tą ładniejszą i bardziej utalentowaną. Callie od dzieciństwa żyje w cieniu ,,lepszej" siostry, darząc ją obsesyjnym uwielbieniem.

Kiedy Tilda poznaje bogatego i intrygującego Felixa, wydaje się, że będzie to para idealna. Callie jednak szybko zauważa rysy na tym pięknym obrazie. Jej zdaniem Tilda całkowicie ulega dominującemu mężczyźnie: porzuca dla niego karierę, podporządkowuje się jego chorobliwej pedanterii, już nie chce dzielić się z siostrą swoimi przeżyciami. Co więcej, Callie dostrzega inne, już namacalne, a przez to bardziej zatrważające oznaki: Tilda niepokojąco chudnie, a jej ciało jest posiniaczone. Obrazu dopełniają niekontrolowane ataki złości Felixa i strzykawki znalezione w łazienkowym koszu na śmieci.

Callie postanawia za wszelką cenę ratować siostrę, nieraz narażając się przy tym na niechęć i śmieszność, a także ryzykując własny związek z sympatycznym Wilfem. Pomocy szuka między innymi w internetowej grupie wsparcia dla ofiar przemocy domowej, ale sprawy wymykają się spod kontroli i jedna z jej nowych znajomych ginie z ręki brutalnego mężczyzny. Do kolejnej tragedii dochodzi wkrótce po ślubie Tildy i Felixa.

Zagrożenie jest prawdziwe, niemniej Callie coraz częściej się zastanawia, czy przypadkiem nie padła ofiarą własnych obsesji, które wypaczają jej widzenie rzeczywistości. Odpowiedź nadejdzie z czasem - jednoznaczna i zaskakująca.

Jane Robins zaczynała pracę zawodową jako dziennikarka ,,The Economist", BBC i ,,Independent on Sunday". Jest autorką trzech książek z literatury faktu: Rebel Queen, The Magnificent Spilsbury i The Curious Habits of Dr. Adams.

Informacje dodatkowe o Białe ciała:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2018-06-20

Kup książkę Białe ciała

Białe ciała - opinie o książce

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2019-08-01, Ocena: 4, Przeczytałem, Wypożyczone, 52 książki 2019,

"Białe Ciała"to thriller psychologiczny, którego akcja toczy się w Anglii.Głównymi bohaterkami są bliźniaczki Callie i Tilda Farrow,które od dzieciństwa były bardzo mocno, wręcz niezdrowo, ze sobą związane. Dążyły do stania się jednością, na dość makabryczne i obrzydliwe zresztą sposoby. Ale zaczynając przygodę z powieścią czytelnik spotyka bohaterki już jako dorosłe kobiety.
Cała akcja "Białych ciał" nabiera tempa,gdy Callie poznaje chłopaka Tildy-Felixa Nordberga.Przystojny i bogaty inwestor giełdowy jednak nie przypada do gustu Callie,która szuka dziury w całym.Posuwa się nawet do tego,że obwinia Felixa o znęcanie się nad siostrą .Callie bierze sprawy w swoje ręce i próbuje za wszelką cenę dowieźć ,że Felix jest niebezpiecznym facetem.
Czy tego dowiedzie,czy sprawi ,że uwolni siostrę od psychopatycznego mężczyzny,jakie tajemnice i sekrety odkryje Callie o swojej siostrze..tego dowiemy się po przeczytaniu lektury.
"Białe Ciała" to thriller,który dla mnie nie jest może mistrzostwem świata ale nie jest też zły.Ci co lubią dobrze dopracowane portrety psychologiczne na pewno będą zachwyceni tą powieścią,która jak na debiut autorski jest na prawdę warta uwagi.

Avatar użytkownika - Anonim2414
Anonim2414