Bez Ciebie - wsparcie po stracie bliskiej osoby

Śmierć kogoś bliskiego to jeden z największych kryzysów w życiu, na który nigdy nie jesteśmy przygotowani. Książka adresowana jest do wszystkich osób pogrążonych w żałobie po stracie ukochanej osoby. Podpowiada również jak odnaleźć się w sytuacji i jak zareagować, gdy ktoś z naszego otoczenia straci najbliższą osobę. Autorka w tej publikacji oferuje pociechę i zrozumienie, a także praktyczne wsparcie, aby móc otrząsnąć się z emocjonalnego odrętwienia. Pomaga odnaleźć drogę do normalnego funkcjonowania w życiu codziennym. Dzięki zawartym w książce wskazówkom i rytuałom poradzisz sobie w tych pierwszych dniach po stracie, jak również podczas bolesnych chwil kojarzących się ze zmarłą osobą, takich jak Boże Narodzenie, Wielkanoc czy jej urodziny. Pomóż sobie i innym w tych trudnych chwilach.

Informacje dodatkowe o Bez Ciebie - wsparcie po stracie bliskiej osoby:

Bez Ciebie - wsparcie po stracie bliskiej osoby - opinie o książce

Avatar użytkownika - testolandia
testolandia
Przeczytane:2015-04-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Autorka Freya v. Stülpnagel napisała ten poradnik po samobójczej śmierci swojego syna. Zrezygnowała z dotychczasowej pracy i jako psychoterapeutka zaczęła pomagać osobom, które są pogrążone w żałobie. Bez Ciebie - wsparcie po stracie bliskiej osoby składa się z siedmiu głównych części. Poradnik wyjaśnia wiele kwestii dotyczących śmierci - istoty żałoby, samobójstwa, odejścia członków rodziny: rodziców, dziecka, brata, siostry oraz ukochanej osoby. Znajdziemy tutaj również rady dla otoczenia, które musi radzić sobie z żałobą bliskiej osoby. Całość przeplatana jest nastrojowymi, refleksyjnymi wierszami oraz czarno-białymi ilustracjami. Książka napisana jest prostym, zrozumiałym językiem. Z pewnością będzie zrozumiała dla każdego. Bez Ciebie - wsparcie po stracie bliskiej osoby jest to swoisty poradnik, w których znajdziemy wiele cennych wskazówek , jak radzić sobie ze śmiercią kogoś bliskiego, ale także jak pomóc osobom pogrążonym w żałobie. Wiadomo, że ta książka nie jest vademecum na całe zło i nie uczyni cudu. Warto jednak przyswoić sobie kilka informacji, które być może sprawią, że będzie nam odrobinę lżej.
Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung