Bedziesz moim wszystkim

Hanna Barełkowska, autorka książki Nie mażę się, ale marzę o... poświęconej rodzicom dzieci niepełnosprawnych, tym razem dotyka kolejnego ważnego tematu - problemu adopcji. Książka jest zapisem rozmów z rodzicami adopcyjnymi, którzy zaprosili autorkę do swojego świata. I to trudnych rozmów, bo nie zawsze jest tak, że rodzice adoptują dziecko, pokonują pierwsze trudności, a potem już wszystko układa się wspaniale. Bywają sytuacje, gdy mimo starań dziecko, już doświadczone przez los, zaczyna tworzyć piekło w domu. Jak to zderzenie pragnień i marzeń z rzeczywistością wpływa na małżeństwo, na rodzinę? Ta książka otwiera nam oczy na świat, którego pewnie nie znamy, a który jest tuż obok.

Aleksandra Pilimon, założycielka stowarzyszenia Potrafię Więcej, dołącza swoją ilustrowaną opowieść o tym, jak mąż i żona szukali i znaleźli swoje dzieci, pokazując jednocześnie jeden ze sposobów przekazywania dzieciom prawdy o ich pochodzeniu.

To mocna, ważna książka dla dorosłych i dla dzieci.

Informacje dodatkowe o Bedziesz moim wszystkim:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2016-06-23
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788380081994

Kup książkę Bedziesz moim wszystkim

Bedziesz moim wszystkim - opinie o książce

Avatar użytkownika - jente
jente
Przeczytane:2017-05-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Bardzo trudna książka. Rozmowy-reportaże z rzeczywistych adopcji, w znacznej większości bardzo trudnych, dotyczących dzieci obciążonych różnymi problemami. To spojrzenie na adopcję z innej strony, nie tej pozytywnej, o której mówi się najczęściej.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski