Batman. Świat

Mroczny Rycerz rusza na wojnę z globalną przestępczością w albumie ,,Batman: Świat", unikalnym projekcie wydawniczym DC!

We wrześniu 2021 roku Batman rozpocznie wojnę z przestępczością na całym świecie w nowej antologii zatytułowanej ,,Batman: Świat", w której twórcy komiksowi z czternastu różnych krajów przedstawią swoją interpretację Batmana w opowieściach charakterystycznych dla ich kultur. Liczący 184 strony album, którego światową premierę zaplanowano na 14 września 2021 r., będzie pierwszym tego rodzaju projektem wydawniczym.

Wydarzenia, mające miejsce w antologii, będą rozgrywać się na terenie Ameryki Północnej, Francji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Czech, Rosji, Polski, Turcji, Meksyku, Brazylii, Chin, Korei Południowej i Japonii. W albumie zaprezentowane zostaną historie o Batmanie autorstwa zespołów kreatywnych z całego świata, rozgrywające się w ich rodzimych krajach. Każda z wersji albumu ,,Batman: Świat" będzie miała również własną unikalną okładkę autorstwa lokalnego zespołu kreatywnego

Antologię rozpoczyna historia wielokrotnie nagradzanego duetu - scenarzysty Briana Azzarello i rysownika Lee Bermejo (wspólnie stworzyli takie komiksy jak ,,Batman: Przeklęty", ,,Joker", ,,Lex Luthor: Człowiek ze Stali", ,,Batman/Deathblow"). W opowieści zatytułowanej ,,Globalne miasto" Batman snuje refleksje o czasie spędzonym w Gotham, gdy chronił miasto i jego mieszkańców przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami. Kiedy jednak Mroczny Rycerz spogląda poza mosty, alejki i drapacze chmur, zdaje sobie sprawę, że pragnienie sprawiedliwości nie zna granic, ponieważ wszędzie popełniane są zbrodnie, którym można zapobiec. Ta historia rozpoczyna serię opowieści przedstawiających przeszłość i teraźniejszość Batmana stworzonych przez znanych międzynarodowych twórców komiksowych. W Polsce Batman pojawi się w Warszawie. Za historię ,,Obrońca miasta" odpowiadają: Tomasz Kołodziejczak (scenariusz), Piotr Kowalski (rysunki) i Brad Simpson (kolory).

Autorami historii, które znalazły się w tomie są:

Mathieu Gabella (scenariusz), Thierry Martin (rysunki) - Francja,

Paco Roca (scenariusz, rysunki) - Hiszpania,

Alessandro Bilotta (scenariusz), Nicola Mari (rysunki) - Włochy,

Benjamin von Eckartsberg (scenariusz), Thomas von Kummant (rysunki) - Niemcy,

Stepan Kopriva (scenariusz), Michal Suchánek (rysunki) - Czechy,

Ertan Ergil (scenariusz), Ethem Onur Bilgiç (rysunki) - Turcja,

Tomasz Kołodziejczak (scenariusz), Piotr Kowalski (rysunki), Brad Simpson (kolory).

Alberto Chimal (scenariusz), Rulo Valdés (rysunki) - Meksyk,

Carlos Estefan (scenariusz), Pedro Mauro (rysunki) - Brazylia,

Inpyo Jeon (scenariusz), Jae-Kwang Park, Kim Jung Gi (rysunki) - Korea Południowa,

Xu Xiaodong, Lu Xiaotong (scenariusz), Qiu Kun, Yi Nan (rysunki) - Chiny,

Kirill Kutuzov, Egor Prutov (scenariusz), Natalia Zaidova (rysunki) - Rosja,

Okadaya Yuichi (scenariusz, rysunki) - Japonia.

Każda z wersji albumu ,,Batman: Świat" będzie miała również własną unikalną okładkę autorstwa lokalnego zespołu kreatywnego. Polskie wydanie będzie miało międzynarodową obwolutę, pod którą znajdować się będzie okładka autorstwa Piotra Kowalskiego.

Informacje dodatkowe o Batman. Świat:

Tagi: Komiks i powieść graficzna - superbohaterowie i superzłoczyńcy

Kup książkę Batman. Świat

Punisher Max. Tom 1
Okładka ksiązki - Punisher Max. Tom 1

Pierwszy tom mrocznej i pełnej przemocy opowieści, której bohaterem - a może antybohaterem - jest Frank Castle, czyli słynny Punisher. Kiedyś brutalnie...

Szlaczki przedszkolaka od 5 lat
Okładka ksiązki - Szlaczki przedszkolaka od 5 lat

Zanim dziecko nauczy się pisać, musi przygotować rękę do poprawnego trzymania pióra i wykonywania precyzyjnych ruchów. Zawarte w książeczce ćwiczenia...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz