Barwy pór roku

Książka ,,Barwy pór roku" stanowi zbiór gotowych 46. scenariuszy uroczystości organizowanych w placówkach przedszkolnych i klasach nauczania zintegrowanego w ciągu całego roku szkolnego. Pozycja zawiera aż 118 wierszy oraz 160 piosenek i zapisów nutowych. Ten metodyczny materiał dla nauczycieli przedszkoli podaje gotowe narzędzia do pracy z dzieckiem, a przy tym stanowi wzorzec jak atrakcyjnie i z pomysłem pracować z dziećmi oraz skutecznie promować placówkę.

Uroczystości w przedszkolu stanowią bardzo ważny czynnik w procesie wychowywania dzieci. Dzięki swej atrakcyjności i odświętnemu charakterowi wywołują u przedszkolaków ogromne zaangażowanie emocjonalne oraz dostarczają wielu wrażeń i przeżyć estetycznych. Czynny udział w inscenizacji umożliwia dziecku zaspokojenie naturalnej potrzeby ruchu, przemawiając do wyobraźni i pozwalając wyrazić siebie, co pomaga w budowaniu pozytywnego obrazu własnego ,,Ja". Taka forma pracy pozwala już w wieku przedszkolnym poznawać i rozumieć siebie, środowisko lokalne i świat, a także przyczynia się do radosnego przeżywania dzieciństwa.

Ogromna rola i odpowiedzialność w organizowaniu uroczystości przedszkolnych spoczywa na nauczycielu, który dzięki swojej kreatywności i zaangażowaniu rozbudza w dzieciach zainteresowania artystyczne i twórczą aktywność. Dlatego zachęcamy wszystkich nauczycieli do organizowania i aktywnego uczestniczenia wspólnie z dziećmi w uroczystościach, które będą rozwijać ich osobowość i kształtować charakter.

Scenariusze uroczystości zawarte w publikacji są adresowane do nauczycieli przedszkoli oraz nauczania zintegrowanego:

o    odwołują się tematyką do tradycji i pór roku - są praktyczne i sprawdzone, gdyż były już zrealizowane z udziałem grup dzieci przedszkolnych;

o    zawierają tematyczne teksty literackie, piosenki i tańce, które stanowią niezbędny zbiór dla każdego nauczyciela w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej;

o    formy pracy proponowane w scenariuszach pozwalają dzieciom poznawać, rozumieć siebie, środowisko lokalne i świat, a także przyczyniają się do radosnego przeżywania ich dzieciństwa;

o    mogą stanowić świetną inspirację do napisania własnych scenariuszy przy wykorzystaniu 160. piosenek, wierszy czy zapisów nutowych zamieszczonych w książce, a pracę ułatwi fakt, że materiału bazowego nie trzeba szukać w różnych książkach, śpiewnikach czy internecie.

Informacje dodatkowe o Barwy pór roku:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2012-01-20

Kup książkę Barwy pór roku

Barwy pór roku - opinie o książce

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski