reklama

BAKUMAN: TOM 20

Pewien chłopak od dawna podążał za swoimi młodzieńczymi marzeniami. Pewna dziewczyna z wiarą w sercu wspinała się po stromych schodach w stronę upragnionego celu.
W końcu po dziesięciu latach nadszedł TEN dzień. Co się stanie z obietnicą, którą sobie złożyli?
Do wszystkich ludzi kochających mangi – oto ostatni tom, który poruszy Wasze serca do głębi!

Informacje dodatkowe o BAKUMAN: TOM 20:

wkp
Przeczytane:2019-08-07, Ocena: 5, Przeczytałem,

MANGA NIEMAL IDEALNA

Dan dan kokoro hikareteku
Kono hoshi no kib? no kakera
Kitto daremo ga eien wo te ni iretai
Zen zen kinishinai furi shitemo
Hora kimi ni koi shiteru
Hatenai yami kara tobidas?
Hold your hand
- Field of View

Najlepsza manga ukazująca się obecnie na polskim rynku właśnie dobiegła końca. Trochę czasu minęło zanim całość w końcu się ukazała, ale na każdy tomik warto było czekać, jak chyba na żadne inne. Emocje, wzruszenia, świetne pomysły, genialnie oddane kulisy mangowej branży, a wreszcie doskonała szata graficzna – trudno nie żałować, że to już koniec. Tym bardziej, że wielki finał opowieści to właściwie jeden wielki emocjonalny rollercoaster, który po raz kolejny potwierdza klasę autorów i sprawia, że chce się zacząć wszystko od początku i jeszcze raz przeżyć to wszystko.

Im bliżej bohaterowie są spełnienia ich marzeń, tym cięższe próby na nich czekają. Ale jednocześnie im większe kłopoty ich spotykają, tym mocniej się trzymają. Czy tak będzie i tym razem?
Kiedy do mediów wyciekły informacje, że Miho ma chłopaka, fani pięknej aktorki głosowej wpadli w rozpacz i rozpoczęli prawdziwą nagonkę na nią. Nagle rodząca się kariera dziewczyny zaczęła chylić się ku upadkowi, a marzenie Muto Ashirogiego, by to ona podłożyła głos pod jedną z bohaterek ich nadchodzącego anime zwisło na włosku. Czy teraz wszystko jest stracone? Kiedy Miho w radiu oficjalnie przyznaje się do wszystkiego i opowiada swoją historię, w końcu zaczynają pojawiać się głosy wspierające ją. Gdy media rozdmuchują całą sprawę, nawet manga Ashirogiego zaczyna się lepiej sprzedawać. Wciąż jednak sytuacja jest niewesoła, a Miho może nie dostać roli. Czy bohaterom uda się przezwyciężyć i te trudności? Czy „Reversi” stanie się flagowcem „Shounen Jumpa”? I czy Miho i Mashiro w końcu staną na ślubnym kobiercu?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/08/bakuman-20-tsugumi-ohba-takeshi-obata.html

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung