Bajki o przyjaźni z serii: Mądra Sowa opowiada

Ocena: 0 (0 głosów)
„Mądra Sowa opowiada” to seria książeczek przeznaczonych dla najmłodszych czytelników. W każdej książeczce z tej serii znajduje się sześć krótkich bajeczek o zbliżonej tematyce, które można dzieciom czytać przed snem, ale i mogą być doskonałym wstępem do rozmowy z pociechą na ważne tematy, np. przyjaźni, pomagania czy szczęścia.

„Bajki o przyjaźni” poruszają istotę przyjaźni i podkreślają jej wartość, a głównymi bohaterami bajeczek są zwierzątka, graficznie przedstawione w sposób ciepły i przyjazny dziecku.

Odbiorcy:
– dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym,
– rodzice, którzy wprowadzają dziecko w świat wartości i emocji.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– każda opowiastka zawiera elementy wychowawcze dotyczące przyjaźni,
– wspomaga rozwój dziecka, uwzględniając jego możliwości,
– przyjazna dziecku szata graficzna rozbudza wyobraźnię.

Informacje dodatkowe o Bajki o przyjaźni z serii: Mądra Sowa opowiada:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2016-03-18
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7971-447-6
Liczba stron: 56

więcej

Kup książkę Bajki o przyjaźni z serii: Mądra Sowa opowiada

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Bajki o przyjaźni z serii: Mądra Sowa opowiada - opinie o książce

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:2016-07-11, Przeczytałam,

Bajki o przyjaźni reprezentują serię książeczek, w których Mądra Sowa opowiada mądre historie dla grzecznych, zasłuchanych dzieci. Zawarte w zbiorze bajki mają wyjaśnić istotę przyjaźni najmłodszym czytelnikom na podstawie podanych przykładów. I tak zaczynamy od eskimoskich przyjaciół i niedźwiedzia. Niedźwiedź mocno przestraszył jednego z nich, co skończyło się ucieczką w popłochu. Przy okazji okazało się, że prawdziwy przyjaciel nie zostawia drugiego w niedoli. W bajce o lisie i kosie Gizela, córka drwala (a jakże, przecież nie pracownika banku, z którym współczesne dziecko może łatwiej mogłoby się utożsamić), codziennie nosi ojcu do lasu koszyczek z jedzeniem. Dla młodych czytelników może to być kuriozalne zachowanie – wysyłać małą dziewczynkę samą do lasu... Czyha tam przecież wiele niebezpieczeństw, choćby podstępny kos. Ale dziewczynka z gigantycznymi kokardami na płowych kucykach z łatwością sobie z nim poradzi... Dwie myszki z kolejnej bajki mają na imię Franek i Wacek. Jeden emigruje do miasta, by po latach wrócić na wieś i szpanować miejskim obyciem przed dawnym przyjacielem. Skądś to znamy, prawda? Jeden z nich przekonuje się, „że lepiej zjeść mało i skromnie, ale w spokoju, niż ryzykować życiem za wyśmienity kęs.” Czego mogą się z tego nauczyć dzieci? Unikajcie miejskich jadłodajni. Siedźcie lepiej w domu, gdzie bezpiecznie i cicho. Kaczorek Michaś z kolejnej bajki ma ambitny cel – chce złowić księżyc. Tu już autorzy próbują przemycać jakieś polityczne treści, gdyż bohater na koniec dowiaduje się, że „nie należy być przewrażliwionym na swoim punkcie, a poza tym nie należy zniechęcać się, jeśli coś się nie udaje”. Kasia z następnej bajki cierpi z powodu braku drugiej kury. Jakby miała dwie na stanie w kurniku, to znosiłyby codziennie dwa jajka, a nie jedno. Prosty rachunek. Kupuje więc nową, śliczną, a o starej zapomina i mocno ją zaniedbuje. Drogie dzieci, pamiętajcie: „kto traktuje nowych przyjaciół lepiej od tych starych, nie przekonuje mnie do siebie i wcale mi się nie podoba!” No! W ostatniej bajce znowu mamy do czynienia z drwalem. To się chyba nigdy nie skończy. Najpopularniejszy bajkowy zawód świata czy chęć powrotu do natury, twardych facetów z siekierą? Rysio na twardziela na wygląda, raczej na pucołowatego czterolatka, za to na tyle bystrego, by przechytrzyć intelektualnie łakomego wilka. Dzieci uczą się, że inteligencja może mieć zastosowanie w każdej sytuacji. Co to ma wspólnego z przyjaźnią? Rysio przekonuje się, że „na prawdziwych przyjaciół można zawsze liczyć i że z ich pomocą łatwiej jest pokonać nikczemników”.

 

 

 

Link do opinii
Inne książki autora
Jak zdobyć miłość
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Jak zdobyć miłość

Badania etnograficzne różnych kultur wykazały, że wróżby są równie popularne jak wiara w bóstwa. Większość przepowiedni mówi...

Wielkie odkrycia
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Wielkie odkrycia

Czy wikingowie odkryli Amerykę? Ile trwała legendarna podróż Marco Polo? Kto nadał nazwę kontynentowi Ameryki? Jak się odbyła pierwsza podróż dookoła świata...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy