Bądź blisko mnie

Tom 1 cyklu East Side High School

Nie tylko dorośli muszą podejmować dorosłe decyzje Miłość, przyjaźń i poświęcenie - te trzy słowa definiują życie Victorii Taylor, nieśmiałej siedemnastolatki, która właśnie rozpoczyna ostatni rok nauki w East Side High School. Jej codzienność byłaby spokojna i poukładana, gdyby nie problemy z Kyle'em, szkolną gwiazdą. Nieustanne zaczepki oraz prowokacje sprawiają, że Victoria i jej przyjaciółka Kate niemal każdego dnia wracają do domu poirytowane. Wszystko się zmienia, gdy po kolejnej ostrej wymianie zdań dziewczyna ulega wypadkowi. Nieoczekiwanie w Kyle'u budzą się wyrzuty sumienia. Pragnie się zmienić i naprawić swoje zachowanie. Na dodatek Jason, chłopak Victorii, wyznaje jej długo skrywany sekret. Wkrótce okaże się, że to dopiero początek niespodzianek, jakie los przygotował dla dziewczyny "Bądź blisko mnie" to przejmująca opowieść o miłości, lojalności i nieodwracalnych konsekwencjach, które niesie ze sobą podejmowanie trudnych wyborów.

Informacje dodatkowe o Bądź blisko mnie:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2024-02-14
Tytuł oryginału: Bądź blisko mnie
Język oryginału: Polski

Tagi: literatura młodzieżowa

Kup książkę Bądź blisko mnie

Bądź blisko mnie - opinie o książce

"Bądź blisko mnie" Klaudii Krawczyk to wciągająca młodzieżowa powieść, która trzyma czytelnika w napięciu do samego końca. To nie tylko świetny debiut autorki, ale również książka, które zaskoczyła mnie głębią historii i wyjątkowym podejściem do tematów, z którymi młodzi ludzie często się zmagają.

Główną bohaterką książki jest siedemnastoletnia Victoria, której życie w szkole staje się koszmarem z powodu prześladowań ze strony Kyle'a, uważanego za najprzystojniejszego chłopaka w szkole. Z czasem do grona głównych bohaterów dołącza również Jason, chłopak Viki, dzięki któremu powieść jeszcze bardziej nabiera tempa.

To historia o sile wewnętrznej, o odwadze stawienia czoła trudnościom i o tym, jak trudno być sobą wśród ludzi, którzy często starają się nas sobie podporządkować. Autorka w niezwykle przystępny sposób porusza tematy takie jak prześladowanie w szkole, pierwsza miłość, skomplikowane relacje rodzinne, czy też konieczność podejmowania trudnych decyzji w młodym życiu.

Jednym z największych atutów tej książki jest jej odpowiedzialne podejście do tematów trudnych i delikatnych. Klaudia Krawczyk unika wulgaryzmów oraz scen nieodpowiednich dla młodzieży, co czyni jej książkę naprawdę godną polecenia dla czytelników w różnym wieku. Dodatkowo, głębi całości dodaje tajemnica skrywana przez Jasona, chłopaka Viktorii, co sprawia, że czytelnik nie może oderwać się od lektury.

Zakończenie pozostawia nas w punkcie, w którym pragniemy dowiedzieć się więcej. Mam nadzieję, że kontynuacja tej historii ukaże się jak najszybciej, bo ja ogromnie chcę poznać dalsze losy bohaterów.

Gratuluję autorce pomysłu na historię, która skłania do refleksji nad tym, jak wiele można poświęcić dla miłości. "Bądź blisko mnie" to książka, która na długo pozostaje w pamięci i zasługuje na szczególne miejsce na półce każdego miłośnika literatury młodzieżowej.

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska