Badaczka mitycznych bestii

Ocena: 5 (3 głosów)

Na całym świecie istnieją mityczne bestie, które nie mogą być zakwalifikowane do oficjalnego łańcucha pokarmowego. Posiadają one nadprzyrodzone moce i żyją wśród ludzi. Ferry jest jedną z osób zajmujących się badaniem relacji między bestiami a ludźmi. Jest profesjonalną Badaczką mitycznych bestii.
Jej historia zaczyna się kiedy Wiverna atakuje pobliską wieś, a Ferry postanawia zbadać przyczyny jej zachowania.

Informacje dodatkowe o Badaczka mitycznych bestii:

Wydawnictwo: Waneko
Data wydania: 2019-08-27
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9 788380 965331
Liczba stron: 0
Tłumaczenie: Joanna Szmytkowska

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Badaczka mitycznych bestii

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Badaczka mitycznych bestii - opinie o książce

Nie od dzisiaj wiadomo, że fantastyka jest rodzajem literatury, który porywa mnie zawsze bez końca. Nie musimy wspominać tu tylko o Harrym Potterze czy władcy Pierścieni, bo nie tylko tam były magiczne stworzenia, a książeczka, która mnie porwała pozwoliła trochę inaczej spojrzeć na różnorakie bestie 🙂

Może na początek zacznę od naszych bohaterów, których pokochałam całym swoim serduszkiem, chodź specjalne względy ma u mnie jednak nasz książę ciemności – królik (a może to zając? Nigdy nie umiałam tego rozróżnić) Kuushuna! Co jak co, ale ta właśnie postać ujęła mnie swoją przemianą i zachowaniem, które jednak udowadnia, że nikt nie rodzi się zły. Sama Ferry jest tak ludzka, taka urocza z masą wyrozumiałości dla każdego, że gdy akcja prowadziła nas do historii jej pochodzenia, wyłam jak bóbr! No i nie można zapomnieć też o nietoperku Toro, który rozkochuje w sobie każdego czytelnika!

Akcja owej książeczki, jest spójna i pięknie opowiedziana. Nasza dziewczynka (młoda dama w sumie) pomaga ludziom w małych metropoliach, które zostają napadane przez różne (tytułowe) mistyczne bestie. Spotyka zatem wiwernę, morderczego konia, syrenę, która wbrew pozorom pomaga, a także inne stworzenia. Zupełną kwintesencją owej historii jest dla mnie retrospekcja, w której dowiadujemy się skąd w ogóle są nasi bohaterowie. I to jest piękne. Ot tak, po prostu – piękne i porywające do tego stopnia, że oczy miałam niczym pięciozłotówki! A do tego śliczna kreska, która do tej historii jest perfekcyjna.

Nie ma co się kłamać, obwoluta jest genialna, historia fantastyczna, kreska śliczna – brać i czytać i nie ociągać się! Warte grzechu! ♥

Link do opinii

Ciekawa fabuła i ładna kreska. Manga warta polecenia.

Link do opinii
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-09-10, Ocena: 4, Przeczytałem,

NOWY ELEMENT ŁAŃCUCHA POKARMOWEGO

Chociaż często sięgam po mangowe jednotomówki, naprawdę rzadko trafiam na coś, co jest w stanie autentycznie mnie zachwycić. Wiadomo, jak jest: jeżeli jakaś opowieść jest dobra, wydawcy chcą ją ciągnąć jak najdłużej. Jeśli więc coś kończy się szybko, najczęściej nie jest szczególnie wybitne. Oczywiście Japończycy, z ich przywiązaniem do perfekcji, nawet z tych słabszych opowieści potrafią stworzyć coś wartego uwagi, ale fakt pozostaje faktem. Po „Badaczkę mitycznych bestii” sięgnąłem z prostego powodu – urzekła mnie szata graficzna. Reszta była już tylko formalnością – w moje ręce trafiła naprawdę godna uwagi jednotomówka, przy lekturze której bawiłem się naprawdę dobrze.

Witajcie w świecie, gdzie istnieją tak zwane mityczne bestie. To wyjątkowe stworzenia, które w żaden sposób nie wpasowują się do łańcuch pokarmowego, zajmowanego przez inne zwierzęta, a na dodatek władają niesamowitą siłą. Ich obecność wśród ludzi bywa niepokojąca i niebezpieczna. Ich badaniem, a zarazem i powstrzymywaniem przed atakami na wsie i miasta, bo i takie się zdarzają, zajmuje się Ferry. A my wraz z nią odkrywamy niezwykłości, jakie skrywa jej świat!

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/09/badaczka-mitycznych-bestii-keishi.html

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Szepty jeziora
Grażyna Mączkowska
Szepty jeziora
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy