Pierwsza część zawiera opis dołączonej Aplikacji i ukazuje zastosowanie wszystkich dostępnych po jej zainstalowaniu narzędzi. Każde nowe narzędzie (z wyjątkiem najprostszych) scharakteryzowano dokładnie pod względem jego zastosowania i zilustrowano czytelnym przykładem. Zwrócono też uwagę na jego ewentualne ograniczenia. Kolejno przedstawiono narzędzia zgrupowane w rozbudowanym menu kursora i menu górnym, narzędzia dostępne tylko z klawiatury i dostępne w oknach narzędziowych. W osobnych rozdziałach opisano szczegółowo działanie bardziej zaawansowanych narzędzi-programów, które umożliwiają całościowe traktowanie zagadnień (np. wykonanie prawie kompletnych rysunków elementów lub detali).
Wszystkie przykłady i opisy odnoszą się do wersji angielskiej AutoCAD-a 2000, dlatego występują w nich polecenia w języku angielskim. Użytkownicy wersji polskiej będą musieli oczywiście wprowadzać polecenia i odczytywać komunikaty w języku polskim.
Opisy programów obliczeniowych uzupełniono o informacje dotyczące algorytmów i wzorów, na podstawie których te programy działają. Umożliwia to użytkownikowi poznanie zasad wykonywania obliczeń. Na zakończenie podano krótki przykład wykonania rysunku wraz z opisami pozycji i wykazem stali profilowej.
Druga część to przykładowe rysunki i rozwiązania elementów konstrukcji stalowych, jak też stosowane sposoby przedstawiania, wymiarowania i opisywania typowych szczegółów konstrukcyjnych.
W trzeciej części zamieszczono przydatne do projektowania tablice, najczęściej wykorzystywane przez konstruktorów podczas tworzenia dokumentacji rysunkowej.
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2002-01-25
Kategoria: Poradniki
ISBN:
Liczba stron: 272
Niniejsza publikacja jest zbiorem doświadczeń i efektem paroletniej pracy projektanta - konstruktora, na którego komputerze "wylądował" kiedyś AutoCAD...
Chcę przeczytać,