Autobiografia Murzyna

Jedna z najważniejszych biografii amerykańskich, przedstawiająca życie i dokonania najsłynniejszego czarnego Amerykanina przełomu XIX i XX wieku.

Booker Washington urodził się jako niewolnik na plantacji w Wirginii, w wieku 11 lat przeżył wyzwolenie i od tego momentu żył obsesją edukacji – własnej oraz całej ludności murzyńskiej. Życie jego to coś więcej niż „American dream”, bo on startował niżej niż inni a doszedł chyba dalej. Praca na plantacji, później w kopalniach, później edukacja w zamian za ciężką fizyczną pracę dla szkoły. Booker cały czas miał misję – poprawa bytu materialnego i duchowego swojej rasy – wdrażał ją jako nauczyciel, a póżniej założyciel szkoły i uniwersytetu w Tuskegee, w Alabamie. Dzisiaj o Bookerze Washingtonie słyszało większość Amerykanów, a wiele szkół jest nazwanych jego imieniem.

Booker Taliaferro Washington (1856-1915) był założycielem ekonomicznego Tuskegee Institute, który przygotowywał Afroamerykanów do życia na Południu jako budowniczych i przemysłowców.

Informacje dodatkowe o Autobiografia Murzyna:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok