Atlas zaświatów

Ocena: 6 (2 głosów)

Dokąd trafiamy po śmierci? To trudne pytanie fascynuje ludzi od tysięcy lat. Próby udzielenia odpowiedzi na to pytanie podejmowała ludzkość od zarania dziejów - na wszystkich kontynentach i we wszystkich kulturach świata. Wyobrażenia na temat życia po śmierci stanowią nieodzowny i ważny element każdej mitologii, a wizje wieczności są nie tylko fascynującymi dowodami kreatywności i wyobraźni, ale pokazują również ludzką potrzebę duchowości i wyjścia poza powłokę cielesną.

Niniejszy Atlas zaświatów jest pełnym szacunku dla ludzkich wierzeń przekrojowym spojrzeniem na życie pozagrobowe - piekło, niebo oraz to, co jest pomiędzy nimi. To niesamowita podróż do pozaziemskich światów: ognistych królestw, rajskich ogrodów, mrocznych wysp duchów, upiornych galeonów czy złotych komnat Walhalli. Malując wspaniałe wędrówki dusz, sąd ostateczny w starożytnym Egipcie, kult przodków czy mroczne królestwo Hadesa, autorzy odwoływali się zarówno do źródeł historycznych, jak i magicznych elementów folkloru.

Informacje dodatkowe o Atlas zaświatów:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2024-10-09
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788368121452
Liczba stron: 96
Tytuł oryginału: An Atlas of Afterlives. Discover Underworlds, Otherworlds and Heavenly Realms

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Publikacje tematyczne dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 9 lat

więcej

Kup książkę Atlas zaświatów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Atlas zaświatów - opinie o książce

Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2024-10-29, Ocena: 6, Przeczytałem,
"Śmierć nie zabiera światła - gasi jedynie lampę, bo nadszedł świt". Starożytni Grecy przekonani byli o tym, że dusze ich bliskich zmarłych trafiają do Hadesu. Mieszkańcy Skandynawii wierzyli, że zmarli Wikingowie zabierają w zaświaty cały swój dobytek. Średniowieczni Bretończycy uważali zaś, że po śmierci dusze wyruszają Nocną Łodzią w podróż przez ocean. Egipcjanie pragnęli po śmierci trafić do rajskiej krainy, czyli niebiańskich Pól Jaru. Sumerowie wierzyli, że królestwo zmarłych znajduje się głęboko pod powierzchnią Ziemi. Dla wyznawców islamu śmierć nie jest końcem wszystkiego, a początkiem nowego życia w niebiańskim ogrodzie. Tradycję chrześcijańską z kolei charakteryzuje wizja Królestwa Niebieskiego. Niebo jawi się jako miejsce wiecznego odpoczynku. Niektórzy wierzą, że dusza zmarłego prowadzona jest gwiezdnym szlakiem, dla innych życie pozagrobowe wiedzie się w podwodnych ogrodach. Od wieków człowiek nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytania dotyczące życia pozagrobowego. Podczas setek lat ludzka wyobraźnia podsuwała najróżniejsze obrazy tego, co czeka nas w chwili, gdy nasze serce zabije po raz ostatni. Czy po śmierci istnieje coś jeszcze? Czy dusza nasza wciąż żyje i wędruje do innego miejsca? Jak wygląda kraina wiecznej szczęśliwości? Jeżeli pragniesz poznać, jak życie po życiu postrzegały różne ludy, wybierz się w podróż po zaświatach, wraz z nową publikacją od @ pt. "Atlas zaświatów. Przewodnik po podziemnych, ziemskich i niebieskich królestwach zmarłych" Emily Hawkins z genialnymi ilustracjami Manasawii. Znajdziesz w nim m.in. wierzenia ludności europejskiej, azjatyckiej, afrykańskiej, a nawet australijskiej. Poznasz wiele kultur oraz różnych wizji tego, co być może i nas czeka, gdy odejdziemy już z tego świata. Mnie ten atlas bardzo zaskoczył, w pozytywnym znaczeniu. Fascynująca to lektura pełna ciekawych hipotez. Z pewnością wzbudzi czytelnicze zainteresowanie, jestem o tym przekonana.
Link do opinii
Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2024-10-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2024r.,

Nie ma chyba osoby, która choć raz w życiu nie zastanawiała się nad tym, co dzieje się z człowiekiem po śmierci. Ja wierzę w niebo, ale czy wszyscy myślą i wierzą w ten sam sposób? Otóż nie. Przed wami krótkie historie z każdego kontynentu, przekazywane z pokolenia na pokolenie. W atlasie, poza wspaniałymi obrazami odzwierciedlającymi krainy umarłych, znajdziecie mapy kontynentów i ich historie. Każda wiara ma swoją unikalną wizję życia po śmierci - kraina umarłych nie wszędzie znajduje się w niebie.

 

 Przed wami m.in. ,,Trzy światy Inków", które ukazują podziemny świat życia i śmierci Ukhu Pacha, oraz Mictlan - podziemny świat Azteków, zamieszkiwany przez bogów i trzynaście niebios. W książce znajdziecie również Kothluwalawę - Salę taneczną zmarłych. To tylko kropla w morzu fascynujących historii, które odkryjecie sami.

 

Zbliża się święto Wszystkich Świętych, co stanowi doskonałą okazję, aby pokazać dzieciom, że nie wszędzie obchodzi się to święto tak jak w Polsce. Książka poszerza wiedzę o innych religiach i światach zmarłych, zachęcając młodych czytelników do głębszej analizy. Duży format i twarda oprawa sprawiają, że posłuży nie tylko jednej osobie, ale całej rodzinie i przyszłym pokoleniom.

 

Link do opinii
Inne książki autora
Przetrwać w dżungli. Książka i gra w jednym
Emily Hawkins0
Okładka ksiązki - Przetrwać w dżungli. Książka i gra w jednym

Pomysłowa i innowacyjna książka i gra w jednym. Gamebook, w którym czytelnik tworzy fabułę w trakcie lektury, dokonując wyborów przy użyciu spinnera. ...

Atlas przygód dinozaurów
Emily Hawkins0
Okładka ksiązki - Atlas przygód dinozaurów

Wkrocz do prehistorycznej krainy, gdzie czeka cię wspaniała przygoda! Dzięki tej przepięknie ilustrowanej opowieści o utraconym świecie powrócisz...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kobiety naukowców
Aleksandra Glapa-Nowak
Kobiety naukowców
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy