reklama

Atlas roślin leczniczych

Tom 0 cyklu Wademekum

Atlas obejmuje opisy 230 gatunków roślin leczniczych. W większości są to rośliny dziko rosnące na terenie Polski. Pozostałe są uprawiane lub też sprowadzane w postaci gotowego surowca. W książce umieszczono tylko te gatunki, które w Polsce nie są objęte ochroną gatunkową. Informacje podane w opisie każdego gatunku dotyczą zasięgu jego występowania i zajmowanych siedlisk, a także cech wyglądu umożliwiających identyfikację okazu, rodzaju wykorzystywanych surowców oraz wybranych właściwości i zastosowania rośliny leczniczej w różnych dolegliwościach i schorzeniach. W przypadku niektórych roślin podano również uwagi dotyczące ewentualnych przeciwwskazań w ich stosowaniu.

Informacje dodatkowe o Atlas roślin leczniczych:

Wydawnictwo: SBM
Data wydania: 2013-08-01
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Atlas roślin leczniczych

Atlas roślin leczniczych - opinie o książce

Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2018-08-18, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2018,

Książka mocno średnia. Bardzo dużo w niej roślin, są jednak niezwykle pobieżnie opisane. Autorzy skupili się bardziej na podawaniu systematyki i nazw łacińskich niż na wartosciowych informacjach. Poszli w ilość, a nie w jakość. Dodatkowo w przypadku niektórych ziół mam wrażenie, że dobrano źle zdjęcia lub niepoprawnie opisano działanie.

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung