Arsenal. Jak powstał nowoczesny superklub

Historia zza kulis - od szatni do sali posiedzeń zarządu.

To jedna z najważniejszych piłkarskich historii ostatnich lat. Fascynująca, wyważona i rzeczowa opowieść o Arsenalu, dotycząca zarówno poczynań na boisku jak i sfery biznesowej. Książka opisuje jak wcielono w życie 'Projekt Wenger', który miał przeprowadzić klub przez burzliwy okres budowy nowego stadionu. Jego powstanie i zabezpieczenie finasowania tego gigantyczmego projektu jest kluczową częścia tej historii. Ale równie ważne są wnikliwe analizy sportowych osiągnięć klubu pod przywództwem Wengera, jego strategia pozyskiwania młodych, utalentowanych piłkarzy i barwnie opisanych najważniejszych graczy - tak z boiska jak i z zarządu klubu. Krok po kroku śledzimy przekształcanie się nudnego i często znienawidzonego poza Highbury Arsenalu z czasów George'a Grahama, w klub grający porywający futbol, z milionami fanów na całym swiecie.

Londyński Arsenal F.C. to nie tylko jeden z największych piłkarskich klubów świata, ale także doskonale zarządzane przedsiębiorstwo. Autorzy ksiązki przyglądają się jego funkcjonowaniu z bardzo bliska i dzięki dostępowi do kluczowych postaci w klubie, w tym Arsene'a Wengera, najważniejszych członków zarządu i zawodników, zarówno obecnych, jak i byłych, szczegółowo opisują przekształcenia, jakie przeszli Kanonierzy w ciągu ostatniego ćwierćwiecza stając się za rządów francuskiego menedżera - magistra ekonomii futbolową potęgą i jednym z najwartościowszych klubów świata. Wnikliwie opisując piłkarską filozofię Wengera, jego metody dochodzenia do sukcesu, nadzieje, obawy i aspiracje, nie zapominają o niepowodzeniach, bez ogródek pisząc o przyczynach sportowych porażek w ciągu ostatnich kilku sezonów. Książka stanowi ciekawą analizę stanu klubu, zarówno na boisku jak i poza nim, a autorzy wyciągając wnioski z ostatnich lat działania 13-sto krotnego mistrza Anglii szukają recepty na to, jak w dzisiejszym świecie utrzymywać się wciąż na topie.

Ta książka pozwoli fanom nie tylko ekipy z Emirates Stadium, ale piłki nożnej w ogóle, zrozumieć życie i funkcjonowanie jednego z największych współczesnych europejskich klubów piłkarskich.

Informacje dodatkowe o Arsenal. Jak powstał nowoczesny superklub:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2013-02-19
Kategoria: Sport

Kup książkę Arsenal. Jak powstał nowoczesny superklub

Arsenal. Jak powstał nowoczesny superklub - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-05-30, Mam,
,,Arsenal" to książka idealna dla fanów zespołu. Pokazuje wszystkie szczegóły klubu - jego pozytywy i negatywy. Przypomina, że to Arsen Wenger stał za wielkimi sukcesami Arsenalu Londyn, że to on odkrył wielkie sławy współczesnej piłki nożnej. ,,Arsenal" to spora dawka informacji, które powinien znać każdy kibic klubu. Wielkim pozytywem książki jest to, że nie jest to dzieło na kształt kolorowego albumu, gdzie nad tekstem górują zdjęcia. Tu ich bowiem nie znajdziecie. Fynn i Whitcher zasypią was faktami i subiektywnymi opiniami, które już sam czytelnik będzie musiał przeanalizować i ocenić. Jestem naprawdę mile zaskoczony, że podtytuł ,,Jak powstawał nowoczesny superklub", nie jest tylko pustym tekstem, niemającym odzwierciedlenia w książce. Kibice Arsenalu - biegnijcie do księgarni po własny egzemplarz!
Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung