Arabska perła


Tom 0 cyklu Arabska
Ocena: 3.5 (8 głosów)

Siedemnastoletnia Noora nie przypomina innych kobiet ze spalonych słońcem gór Półwyspu Arabskiego. Dzieli z nimi biedę i codzienne obowiązki, lecz drzemie w niej ogień niezależności. Po śmierci matki, jej ojciec popada w szaleństwo. Jego obowiązki przejmuje brat, który postanawia wydać ją za mąż. Noora odmawia i ucieka do pobliskiej górskiej wioski. Ukrywając się, zakochuje się w pierwszym mężczyźnie, który docenia jej urodę i kobiecość, lecz z przerażeniem dowiaduje się, że został już obiecany innej dziewczynie . Po powrocie do domu okazuje się, że ojciec zaginął, a brat wydał ją za mąż. Noora trafia jako trzecia żona do dużo starszego od siebie handlarza pereł. W tym nowym życiu zazna wszystkich dobrych i złych uczuć, ale najważniejsza będzie tajemnica; której musi strzec z narażeniem własnego życia.

Informacje dodatkowe o Arabska perła:

Wydawnictwo: Remi
Data wydania: 2011-05-01
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-922897-9-1
Liczba stron: 408
Tytuł oryginału: The Sand Fish. A Novel from Dubai
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Anna Zdziemborska
Ilustracje:Katarzyna i Wojciech Portniccy

więcej

Kup książkę Arabska perła

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Arabska perła - opinie o książce

Avatar użytkownika - rama83
rama83
Przeczytane:2015-01-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Młoda kobieta Noora wychodzi za mąż. Małżeństwo aranżuje jej brat z bogatym handlarzem. Człowiek ten żyje ze sprzedaży pereł (przy okazji poznajemy podstawy pracy poławiaczy pereł). Mąż ma nadzieję, że da mu upragnione dziecko, skoro pierwsza i druga żona nadal nie są w stanie dać mu potomka. Noora wchodzi w dorosłość, zachodzi w ciążę z pracownikiem męża. Z dala od rodzinnego domu w górach musi na nowo ułożyć sobie życie.
Link do opinii
Bardzo lubię książki o takiej tematyce i chętnie je czytam. "Arabska perła" niestety jest bardzo słaba. Wieje w niej nudą, ciekawe momenty nie są rozwijane. Na pewno za jakiś czas zapomnę o tej historii. Bohaterowie są strasznie płytcy, fabuła nudna. Pomysł był fajny, ale nie wyszło. Przeczytałam z wielkim trudem i zastanawiam się, czy jednak sobie nie darować.
Link do opinii

Bardzo się wynudziłam przy tej książce.  Opis sugerował, że będzie ciekawie ale było mdło, nijako. Główna bohaterka, która sama nie wie czego chce,  nie wzbudziła mojej sympatii.     Zabrakło mi tu czegoś w całej historii.  Niby jest wszystko co powinno być ale nie trafiło w mój gust.

Link do opinii

Czyta się fajnie, bo to takie egzotyczne i inne od naszej kultury , jednak czy wciągająca to polemizowałabym.

Czyta się nie jak reportaż czy historię osoby lecz brzmi jak wymyślona przez kogoś bajka. To zdecydowanie nie jest pozytywna opinia.

Zawiedziona jestem bardzo opisami miejsc- mimo, że w latach 50-tych dzisiejszy Dubaj nie istniał, to chyba nie spodziewałam się tylko piachu i wioski. Skoro tak, to po co w ogóle taki opis z tyłu ksiażki? Uważam to za zbędne.

Sama książka mnie nawet zaskoczyła - zakończeniem, takie bezpieczne , zupełnie nie komercyjne, przez co książka zyskuje- jest po prostu życiowa. Spodziewałam się przesadnie szczęśliwego zakończenia bądź tragedii ale jak napisałam wyżej - to dobrze.

To dopiero druga z czytanych przeze mnie książek w tym temacie więc nie mam porównania, dlatego dla mnie mocna ocena 4.

Link do opinii
Avatar użytkownika - ewaki
ewaki
Przeczytane:2014-01-08, Ocena: 3, Przeczytałem, Przeczytane,
Avatar użytkownika - ShirinKa
ShirinKa
Przeczytane:2013-10-05, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy