Antoś

"Jąkało! Kulawa ofermo!” – te słowa wbijały się w serce Antosia niczym cierń. Każdego dnia. Jego życie odmieniło się, kiedy poznał… przyjaciela. Niezwykłego, choć tak samo skrzywdzonego jak sam chłopiec.

„Antoś” to opowieść o bezinteresownym dobru, które ma wielką moc, o tym, że warto być życzliwym i okazywać pomoc słabszym, ale także o tym, że przyjaźń jest największą wartością, która dodaje skrzydeł – czasem dosłownie! Jesteście ciekawi, komu wyrosły skrzydła?

Zapraszamy Was w podróż po zielonych Żuławach, w których zakamarkach spotkać Was może mgnienie dobra.

Informacje dodatkowe o Antoś:

Antoś - opinie o książce

Avatar użytkownika - wesolamamusia
wesolamamusia
Przeczytane:2023-08-20, Ocena: 6, Przeczytałam,

Zacznę od tego, że książeczka ma sztywną i baaaardzo kolorową okładkę. W ogóle ilustracje w środku też są megaśne. Wyraziste, kolorowe i piękne. Aż chce się na nie patrzeć. A tekstu nie ma za dużo do czytania, ale napisany jest różnymi czcionkami i wytłuszczeniami, więc nawet podczas czytania nie ma nudy.

Co do samej historii o Antosiu, to Sylwia Kubik mnie totalnie zaskoczyła! Antoś wychowuje się u boku mamy. Są bardzo biedni. A na dodatek on kuleje od urodzenia i jąka się, przez co nie ma kolegów ani koleżanek i wszyscy z niego drwią i naśmiewają się. Aż pewnego dnia, Antoś poznaje ... przyjaciela. I wtedy świat staje się dużo piękniejszy, a nawet dużo się zmienia.

Sylwio - po przeczytaniu tej książeczki, stwierdziłam, że więcej nie sięgnę po żadną Twoją książeczkę dla dzieci! Dlaczego? Bo ta książeczka wycisnęła ze mnie łzy!!! Chyba przy żadnej z Twoich książek, które do tej pory czytałam aż tak się nie wzruszyłam, jak tutaj! Aż moje dzieci się dopytywały czemu płaczę? Ale pomijając ten fakt, od razu napiszę - że to był żarcik, oczywiście że sięgnę po kolejne Twoje książki, książeczki i co tam jeszcze napiszesz :) Książeczka w piękny sposób pokazuje prawdziwe dobro i przyjaźń. Pokazuje małemu czytelnikowi, jak czasem dzieci potrafią być okrutne wobec innych, słabszych dzieci. Jak również to, że czasem wstyd i strach nas blokuje i uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Ta książeczka jest z morałem - że dobro zawsze wraca. I jednocześnie po przeczytaniu tej historii chcemy porozmawiać z naszym dzieckiem choćby o tym, jak ono zachowało by się w tej czy innej sytuacji? Na końcu książeczki są też pytania, które warto zadać dziecku i porozmawiać z nim o tych sytuacjach. Można spędzić z tą książeczką naprawdę przyjemnie czas. I tego Wam życzę :)

Miłość pod naszym niebem
Sylwia Kubik0
Okładka ksiązki - Miłość pod naszym niebem

Na polach złocą się zboża, w sadach rumienią się owoce, a w sercach mieszkańców Brzozówki dojrzewają najważniejsze życiowe decyzje. Czy pod naszym niebem...

Samotnik
Sylwia Kubik0
Okładka ksiązki - Samotnik

W pięknej wiosce pośród zadbanych, choć ubogich chatek stoi dom bez drzwi i okien. Kto może w nim mieszkać? Samotnik! Wychodzi ze swojego domu rzadko,...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski