Andyjski dysk

Ocena: 0 (0 głosów)

Pierwsza połowa lat 80. XX wieku. Tadeusz Nowak, młody polski etnograf i archeolog, wraz z innymi naukowcami wyjeżdża na wyprawę badawczą do Peru. Jej oficjalnym celem jest poszukiwanie ruin budowli wykonanych przez tajemniczy rdzenny lud. Wkrótce okaże się, że geniusze megalitycznej cywilizacji stworzyli coś, co wprawi wszystkich uczestników badań w osłupienie – niezwykłe pojazdy napędzane energią słoneczną. To odkrycie może zmienić całkowicie sposób, w jaki do tej pory postrzegano geologiczną przeszłość Ziemi. Tadeusz zdobywa poszlaki, że współorganizator wyprawy doktor Armstrong wykonuje jakąś tajemniczą misję mającą na celu pozyskanie starożytnych rozwiniętych technologii i wykorzystanie ich do niecnych celów. Od tego momentu polski badacz zaczyna robić wszystko, by zmylić tropy fizyka jądrowego i dowiedzieć się więcej o jego planach.

Informacje dodatkowe o Andyjski dysk:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2020-01-10
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-8147-680-5
Liczba stron: 612
Język oryginału: polski

Tagi: archeologia starożytna cywilizacja technologia

więcej

Kup książkę Andyjski dysk

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Andyjski dysk - opinie o książce

Avatar użytkownika - TurkusowaKredka
TurkusowaKredka
Przeczytane:2020-03-08,

Mam marzenie żeby zobaczyć kiedyś Machu Picchu. Zawsze interesowali mnie Indianie obu Ameryk. Choć muszę przyznać, że Majowie, Inkowie, Aztekowie, Toltekowie są ludami, którzy według wielu mieli ponad przeciętną wiedzę. Ich piramidy są przykładem idealnych budowli a nie mieli tak przecież rozwiniętej technologii.
Kiedy zobaczyłam " Andyjski Dysk" wiedziałam, że muszę tą książkę przeczytać. Miałam przeczucie, że przeżyje niesamowitą przygodę. Nie myliłam się.
Podróż razem z Tadeuszem Nowakiem, polskim badaczem starożytnych cywilizacji i jego przyjaciółmi okazała się bardzo ekscytująca.
Wybrali się do Peru, w okolice Chachapoyas żeby dowiedzieć się czegoś o "Ludziach z chmur". Jest z nimi także córka jego znajomego Julia. Piękna i mądra kobieta, która od razu przykuwa uwagę Tadeusza. Między tą dwójką podczas tej trudnej wyprawy rodzi się uczucie.
Wśród nich jest Armstrong, fizyk jądrowy, dosyć podejrzany osobnik, który posiada broń do której zwykli ludzie nie mają dostępu zwykli ludzie.
Nad rzeką odkrywają ruiny kamiennego miasta, budynki są zbudowane z białego kamienia, może nie byłoby to dziwne, gdyby nie to, że te budynki są stopione ze skałami i są wywrócone do góry nogami. Im dalej się wybierają tym dziwniejsza robi się ta wyprawa. Tadeusz podczas samotnej eksploracji jednej z jaskiń odnajduje złote dyski, złote kule i tajemniczy duży dysk, którego pilotem był android...
Odkrycie to sprawia, że zaczyna podejrzewać, że dawni mieszkańcy tego miasta byli bardzo rozwiniętą technologicznie ludnością. Postanawia nie odzywać na temat tego co odkrył a plecaka pilnuje jak oka w głowie. Dopiero gdy zauważa, że ten cały Armstrong ma złe intencje mówi Julii i Bronsonowi co odkrył. Ostrożni bardzo, obserwują podejrzanego i dochodzą do tego samego wniosku: Armstrong to ktoś kto szuka czegoś więcej i nie zawaha się zabić żeby osiągnąć zamierzony cel.


***


Wspaniała książka, którą warto przeczytać.
Lekka, przyjemna lektura. Pełna zwrotów akcji, tajemnic, ciekawych teorii na temat naszego świata. Dopracowana. Bohaterowie też są ciekawi i od pierwszej chwili kibicowałam Tadeuszowi i Julii. Lektura tej książki daje do myślenia jeśli chodzi o teorie ewolucji.
Warto po nią sięgnąć by móc wybrać się w ciekawe podróże razem z bohaterami.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Z pamiętnika jeża Emeryka
Marta Wiktoria Trojanowska ;
Z pamiętnika jeża Emeryka
Obca kobieta
Katarzyna Kielecka
Obca kobieta
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Oczy Mony
Thomas Schlesser
Oczy Mony
Rok szarańczy
Terry Hayes
Rok szarańczy
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy