Amanda

Londyn i Kraków. Chłodna doktor psychologii, wyrafinowana prostytutka, przykładna nauczycielka i romantyczna kochanka. Okazuje się, że główna bohaterka Teresa reprezentuje każdą z nich i dokonuje wyborów, kierowana w swoim mniemaniu przez siły nieczyste. Dramatyczne konsekwencje, które potem ponosi, budzą grozę i zmuszają do refleksji, jak jeden kompromis moralny może wywołać efekt domina.

,,Amanda" to powieść obyczajowo-kryminalna, ukazująca z różnych punktów widzenia przyczyny prostytucji, półświatek sutenerów i handlarzy żywym towarem oraz niebezpieczeństwa wynikające z nienasycenia, nudy i pielęgnowanej nienawiści.

Roman Staniek -- ,,Amanda" jest jego drugą książką. Pierwsza, ,,Cudzoziemiec oraz inne przypadki", jest humorystycznym opowiadaniem o Polaku mieszkającym w Niemczech i różni się sposobem narracji oraz klimatem od ,,Amandy". W ,,Amandzie" autor poświęca większą uwagę bohaterom i ich osobowości. Pisze lekkim stylem i absolutnie nie próbuje naśladować innych pisarzy.

Informacje dodatkowe o Amanda:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2018-02-01

Kup książkę Amanda

Amanda - opinie o książce

Po raz pierwszy zetknęłam się z piórem pana Stańka. To naprawdę dobra książka. Jedna bohaterka ale dwie osobowości. Nauczycielka, psycholog i ...luksusowa prostytutka. Dużo przemocy, trochę trupów, kilka wątków i niestandardowe zakończenie. Z chęcią sięgnę po inne pozycje tego autora.

Cudzoziemiec oraz inne przypadki. Bajka dla dorosłych facetów
Roman Staniek0
Okładka ksiązki - Cudzoziemiec oraz inne przypadki. Bajka dla dorosłych facetów

Opowiadanie to składa się z zasłyszanych lub po prostu przeze mnie wymyślonych historyjek, które wrzuciłem do jednego kosza i przy pomocy fikcyjnych...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski