reklama

Alien. Oryginalny scenariusz

Oto oficjalna adaptacja oryginalnego scenariusza Obcego autorstwa Dana O'Bannona - przed zmianami, jakie wprowadziła wytwórnia 20th Century Fox i zanim powstały jakiekolwiek szkice i projekty do filmu.
Gdy załoga frachtowca dalekiego zasięgu Snark wraca na Ziemię po zakończeniu udanej misji wydobywczej, odbiera sygnał, który nie pochodzi od istoty ludzkiej. Licząc na nawiązanie pierwszego kontaktu z przedstawicielami obcej inteligencji, załoga ląduje na opuszczonej planetoidzie. Odkrywa tam wrak obcego pojazdu i starożytną budowlę w kształcie piramidy. Prawdziwy koszmar jest już blisko.

Informacje dodatkowe o Alien. Oryginalny scenariusz:

Alien. Oryginalny scenariusz - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-01-21, Ocena: 4, Przeczytałem,

OBCY: ÓSMY PASAŻER „SNARKA”

Tę historię zna chyba każdy – nawet jeśli jakimś cudem jeszcze jej nie widział, na pewno o niej słyszał. Teraz, za sprawą komiksu, każdy może przekonać się jak pierwotnie miała wyglądać, zanim scenariusz przeszedł ostateczne poprawki. I chociaż nic nie zastąpi wybitnego filmu Ridleya Scotta, warto tę wersję opowieści poznać i raz jeszcze przeżyć opowieść o zmaganiach załogi kosmicznego statku z tajemniczym, morderczym kosmicznym bytem. A przy okazji to bezcenny skarb dla prawdziwych miłośników sagi, który daje im szansę odkrycia opowieści takiej, jaka zrodziła się w umyśle scenarzysty na samym początku.

Frachtowiec Snark wraca z kosmicznej misji wydobywczej na Ziemię. Podróż przebiega bez zakłóceń do chwili, kiedy załoga odbiera sygnał nieznanego pochodzenia. Czyżby w kosmosie istniało inteligentne życie? Wszyscy mają nadzieję, że tak i uda im się nawiązać pierwszy kontakt z obcymi, dlatego obierają kurs na opuszczoną planetoidę. To, co jednak zaczyna się jakże obiecująco, bo odkryciem obcego pojazdu i starożytnej piramidy, zmienia się w koszmar, którego nikt z załogi może nie przetrwać…

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski