Afryka. Przekrój podłużny. Rowerowe safari z Kairu do Kapsztadu

Grupa podróżników z Polski, zainspirowanych postacią i wyczynem Kazimierza Nowaka, który w latach 30. ubiegłego wieku przebył Afrykę, dużą cześć trasy pokonując rowerem, zrealizowała śmiałą wyprawę rowerową z północnego krańca Czarnego Lądu na jego południową rubież – Przylądek Igielny.

Książka Afryka. Przekrój podłużny. Rowerowe safari z Kairu do Kapsztadu to nie tylko intrygujący zapis niezwykłej przygody. To także ujmująca autentyzmem i świeżością spojrzenia relacja ze spotkania z egzotyczną dla Europejczyków, niezwykle różnorodną kulturą Afryki. Wyprawa Macka Czaplinskiego i jego przyjaciół – Mariusza Mitrowskiego i Ryszarda Karkosza – doskonale potwierdza starą prawdę znaną wszystkim wytrawnym obieżyświatom: istotą i sensem prawdziwej Podróży jest Droga.

Informacje dodatkowe o Afryka. Przekrój podłużny. Rowerowe safari z Kairu do Kapsztadu:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2010-11-09
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 978-83-246-3694-5

Kup książkę Afryka. Przekrój podłużny. Rowerowe safari z Kairu do Kapsztadu

Afryka. Przekrój podłużny. Rowerowe safari z Kairu do Kapsztadu - opinie o książce

Avatar użytkownika - wdowa86
wdowa86
Przeczytane:2014-04-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014, Podróżnicze,
Dotychczas pomijałam Afrykę w doborze literatury podróżniczej. Jednak natknęłam się na tą książkę i wiedziona dobrym przeczuciem po przeczytaniu innej rowerowej podróży ("Campa w sakwach czyli rowerem na Dach Świata") sięgnęłam po nią. I był to bardzo dobry wybór. Maciek Czapliński, pomysłodawca przejechania Afryki z góry na dół bardzo realistycznie oddał całą podróż, nie taił przykrych wypadków, niesnasek między współtowarzyszami, problemów finansowych z którymi borykali się w różnych etapach podróży, a gruba pedałujących czasem się zmieniała. Jednak nie o wady tu chodzi tylko o kontakt z naturą. A w zasadzie kontakt z kulturą, tą najprawdziwszą, często bardzo biedną. Jednak różnorodność tradycji, mentalności, ubiorów, dostępu do wody czy jedzenia dała bardzo realny obraz współczesnej Afryki. Smuci jedynie fakt, że biały człowiek to często synonim pieniędzy.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski