ACDSee. Ćwiczenia

W dobie cyfrowych aparatów fotograficznych dysk twardy naszego komputera coraz częściej pełni rolę albumu ze zdjęciami. Niezbędne w takiej sytuacji staje się narzędzie ułatwiające organizację plików graficznych, przeglądanie ich i przeprowadzanie podstawowych modyfikacji. Takim właśnie narzędziem jest ACDSee 6.0. W najnowszej wersji ACDSee to znacznie więcej niż tylko przeglądarka obrazków. To prawdziwy kombajn umożliwiający sprawne i efektywne zarządzanie zasobami zdjęć na dysku twardym.

"ACDSee. Ćwiczenia" to książka dla każdego, kto chce poznać możliwości tej aplikacji. Opisuje sposoby korzystania z podstawowych funkcji ACDSee, czyli przeglądania katalogów i obrazów, a także przedstawia wiele innych, mniej znanych i przez to rzadziej wykorzystywanych możliwości tej przeglądarki. Wykonując kolejne ćwiczenia, nauczysz się: Przeglądać katalogi i pliki Konfigurować ACDSee Używać ACDSee w roli menedżera plików Drukować obrazy i wykonywać zrzuty ekranu Katalogować obrazy, wykorzystując wbudowane w ACDSee funkcje bazy danych Kopiować zdjęcia z aparatu cyfrowego Przeprowadzać podstawową korekcje cyfrowych zdjęć Tworzyć galerię zdjęć w formacie HTML Nagrywać płyty CD ze zdjęciami Książka opisuje również narzędzia wchodzące w skład pakietu ACDSee 6.0 PowerPack -- FotoCanvas 3.0 oraz FotoSlate 3.0 -- umożliwiające edycję i drukowanie obrazów. Oferują znacznie więcej możliwości niż ACDSee.

Informacje dodatkowe o ACDSee. Ćwiczenia:

Wydawnictwo: Helion