Access. Baza danych. Projektowanie i programowanie

Ocena: 0 (0 głosów)
Używając aplikacji o interfejsach graficznych, często tak bardzo koncentrujemy się na obsłudze tych interfejsów, że zapominamy o ogólnych koncepcjach umożliwiających zrozumienie sposobu działania aplikacji i używanie jej w efektywny sposób.

Znakomitym przykładem takiej aplikacji jest potężna baza danych Microsoft Access. Początkujący -- a czasem nawet doświadczeni -- programiści, poświęcając zbyt dużo uwagi narzędziom wykonującym konkretne zadania, często zapominają o zasadach funkcjonowania aplikacji bazodanowych.

"Baza danych Access. Projektowanie i programowanie" przenosi Czytelnika za kulisy interfejsu aplikacji Access, umożliwiając użytkownikom i programistom Accessa zdobycie ogólnej wiedzy potrzebnej do tworzenia efektywnych aplikacji bazodanowych.

Najważniejsze zagadnienia omówione w książce to: Projektowanie baz danych. Książka zawiera wyczerpujące informacje o projektowaniu baz danych, ze szczególnym uwzględnieniem sposobów normalizowania tabel w celu wyeliminowania powtarzających się danych bez utraty danych istotnych. Kwerendy Szczególnie dokładnie omówiono kwerendy wykonywane na wielu tabelach (na przykład różne typy sprzężeń) oraz sposób, w jaki można je zaimplementować: pośrednio za pomocą interfejsu programu Access lub bezpośrednio za pomocą języka Access SQL. Programowanie. W książce przedstawiono nowe, zintegrowane środowisko tworzenia aplikacji języka VBA, dołączone do Accessa 2000. Zawiera znakomite wprowadzenie do modelu obiektowego Data Access Objects (DAO) oraz modelu obiektowego ActiveX Data Objects (ADO), najnowszej technologii firmy Microsoft, umożliwiającej uniwersalny dostęp do danych. Ta część książki zawiera informacje o podstawowych operacjach na bazach danych, takich jak modyfikowanie tabel pod kontrolą programu, dynamiczne dodawanie i usuwanie rekordu oraz zmiana pozycji wskaźnika rekordu. W przeciwieństwie do wielu publikacji poświęconych programowi Access, autorzy książki "Baza danych Access. Projektowanie i programowanie" nie rozwodzą się nad każdym tematem, który mógłby zainteresować programistów Accessa, ale koncentrują się na kluczowych koncepcjach, wyjaśniając, jak tworzyć stabilne i efektywne aplikacje bazodanowe. Książka -- adresowana do osób doświadczonych w użytkowaniu aplikacji, ale rozpoczynających dopiero swoją przygodę z programowaniem -- zawiera opis mało znanych technik niezbędnych do odniesienia sukcesu w pracy z programem.

Z przeczytania książki najwięcej satysfakcji i korzyści odniosą Czytelnicy, których nie zadowala powierzchowna znajomość programu Microsoft Access, ale którzy pragną poznać jego tajniki.

Informacje dodatkowe o Access. Baza danych. Projektowanie i programowanie:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2001-06-21
Kategoria: Poradniki
ISBN: 8371974795
Liczba stron: 378

więcej

Kup książkę Access. Baza danych. Projektowanie i programowanie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Access. Baza danych. Projektowanie i programowanie - opinie o książce

Inne książki autora
Word. Makrodefinicje
Steven Roman0
Okładka ksiązki - Word. Makrodefinicje

Jak sugeruje tytuł, niniejsza książka jest adresowana do osób, które chcą się nauczyć pisania programów w Wordzie 97 lub w wersji późniejszej tej aplikacji...

Excel. Makrodefinicje
Steven Roman0
Okładka ksiązki - Excel. Makrodefinicje

Mimo ogromnych możliwości Excela z pewnością przekonałeś się już, że wielu rzeczy nie da się w nim zrobić, korzystając wyłącznie ze standardowego interfejsu...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Szepty jeziora
Grażyna Mączkowska
Szepty jeziora
Pajęczyca
Mariusz Leszczyński ;
Pajęczyca
W jedną noc dookoła świata
Małgorzata Starosta
W jedną noc dookoła świata
Piekło
Katarzyna Wolwowicz
Piekło
Gniazdo sierot
Ewelina Miśkiewicz
Gniazdo sierot
Linia oporu
Jacek Dukaj
Linia oporu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy