reklama

AC Milan. Nieśmiertelni. Historia legendarnej drużyny

,,Zawsze uważałem, że piłka nożna nie jest tylko defensywna albo tylko ofensywna. Grając w piłkę trzeba umieć robić wszystko" ~Arrigo Sacchi

Dla drużyny AC Milan z sezonu 1988/1989 liczyło się przede wszystkim widowisko, a nie wynik za wszelką cenę. Taką filozofię i sposób rozumienia piłki zaszczepił wśród piłkarzy Arrigo Sacchi. ,,Prorok z Fusignano" wprowadził zasady, które stały się cenną szkołą dla jego najlepszych następców.

Jak to się stało, że najbardziej heretycki trener na świecie stworzył wspaniały zespół, który przeszedł do historii jako Nieśmiertelni i został uznany przez UEFA za najlepszą drużynę wszech czasów?

Po ponad 30 latach od zdobycia Pucharu Mistrzów w 1989 roku, Sacchi opowiada o wyczynie, który wywarł ogromny wpływ na współczesny futbol: od mgły w Belgradzie, przez gole-widma w meczach z Crveną Zvezdą i Werderem Brema, po zwycięstwo 5:0 nad wielkim Realem Madryt na San Siro i wygraną w finale ze Steauą Bukareszt. Przytacza historie z boiska i z szatni, zdradza kulisy walki z Berlusconim o sprowadzenie Franka Rijkaarda, mówi o problemach Ruuda Gullita i wyjaśnia dlaczego nigdy nie chciał słyszeć komplementów od Marco van Bastena.

Nieznane wcześniej historie, smakowite anegdoty, bezcenne zapiski treningów z dziennika Sacchiego, który przez te wszystkie lata leżał w szufladzie, a teraz został opublikowany po raz pierwszy - to wszystko sprawia, że AC Milan. Nieśmiertelni. Historia legendarnej drużyny to lektura obowiązkowa dla Milanistów, ale też dla wszystkich miłośników pięknego futbolu.

Informacje dodatkowe o AC Milan. Nieśmiertelni. Historia legendarnej drużyny:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2021-06-24
Kategoria: Sport
ISBN: 9788382102079
Tytuł oryginału: La coppa degli immortali. Milan 1989: la leggenda della squadra pi forte di tutti i tempi raccontata da chi la invent

Kup książkę AC Milan. Nieśmiertelni. Historia legendarnej drużyny

AC Milan. Nieśmiertelni. Historia legendarnej drużyny - opinie o książce

Gol! Ruszmy do Brazylii!
Luigi Garlando0
Okładka ksiązki - Gol! Ruszmy do Brazylii!

Seria książek dla młodych fanów piłki nożnej! Pasjonująca akcja ilustrowana komiksami! Książki o przygodach, przyjaźni i marzeniach Tommiego i jego...

Gol! Pierwszy mecz
Luigi Garlando0
Okładka ksiązki - Gol! Pierwszy mecz

Kiedy Gaston Champignon, były piłkarz, a obecnie właściciel restauracji w Mediolanie, zobaczył Tommiego kopiącego piłkę, od razu zrozumiał, że ten chłopiec...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung