reklama

ABC Accessa 2002/XP PL

MS Access, program wchodzący w skład najnowszej wersji popularnego pakietu biurowego Office XP, to jedna z najpopularniejszych baz danych pracujących w systemach operacyjnych Microsoftu. Książka ta, prezentująca najnowszą wersję popularnej bazy danych, jest przeznaczona zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników programu. Dzięki niej można się dowiedzieć, jak samodzielnie przygotować bazę danych i jak z nią pracować. Dzięki książce samodzielnie utworzysz bazę danych do celów prywatnych lub służbowych. Może to być np. baza płyt kompaktowych, klientów czy kooperantów. Książka składa się z siedmiu rozdziałów. W pierwszym dowiesz się, jak uruchamiać Accessa, poznasz podstawowe pojęcia związane z bazami danych oraz zapoznasz się z głównym oknem programu. Drugi rozdział omawia tworzenie podstawowych elementów bazy danych. Dowiesz się z niego, jak tworzyć własne tabele, formularze, raporty i kwerendy. W rozdziale tym opisano również sposoby "przekształcenia" arkuszy programu Excel na bazę danych Access. Rozdział trzeci przedstawia metody dostosowania Accessa do własnych potrzeb oraz zwiększenia wydajności bazy.Czwarty omawia szczegółowo zagadnienia związane z tworzeniem tabel oraz wykorzystaniem kwerend, raportów i filtrów. Właśnie w nim znajdziesz szczegółowe informacje na temat tego, jak przeszukiwać bazę danych, aby znaleźć potrzebne informacje. W rozdziałach piątym i szóstym zajmiemy się językiem Visual Basic for Applications. Makra utworzone w tym języku mogą sprawić, że nasze bazy danych będą pracować w naprawdę profesjonalny sposób. Rozdział siódmy przedstawia zaawansowane zagadnienia związane z pracą z formularzami.

Informacje dodatkowe o ABC Accessa 2002/XP PL:

Wydawnictwo: Helion