A to Polska właśnie. Wierszyki dla dzieci

Przejechać Polskę wzdłuż i wszerz? To nie zawsze możliwe. Dlatego warto sięgnąć do książeczki A to Polska właśnie. Wierszyki dla dzieci, by każde dziecko mogło się bliżej przyjrzeć naszemu pięknemu krajowi. Zbiór pięknych wierszyków przybliża najwspanialsze regiony, zwyczaje, zabytki i miasta Polski.

Informacje dodatkowe o A to Polska właśnie. Wierszyki dla dzieci:

Wydawnictwo: SBM
Data wydania: 2017-04-25
Tytuł oryginału: A to Polska właśnie. Wierszyki dla dzieci
Język oryginału: Polski

Kup książkę A to Polska właśnie. Wierszyki dla dzieci

A to Polska właśnie. Wierszyki dla dzieci - opinie o książce

Polska to kraj ze swoją historią, tradycjami, pięknymi miejscami. Warto go poznać bliżej i to zarówno osobiście, poprzez różnego typu zwiedzania, jak i za pomocą książek. Książeczka od wydawnictwa SBM do doskonały pomysł, aby zapoznać z naszą ojczyzną dziecko.

Znajdziemy w niej zbiór wierszyków opowiadających o Polsce. Znajdziemy takie o symbolach Polski, o znanych Polakach, miastach, rzekach, regionach, legendach, zwyczajach, faunie i florze. Każdy jest inny, każdy na swój sposób ciekawy, wpadający w ucho. Nie są zbyt długie, co jest zaletą w szczególności, jeśli będą ich słuchać młodsze dzieci. To wszystko sprawia, że dziecko będzie z przyjemnością słuchało, a także dość szybko zapamiętywało ich treść, a nawet uczyło się ich na pamięć.

Moim zdaniem dość dużym plusem jest fakt, że wierszyki podzielone są na kategorie. Na początku książki znajdziemy spis treści, dzięki któremu możemy dokładnie sprawdzić, na której stronie jest wierszyk na interesujący nas temat.

Wizualnie książka jest naprawdę ładna. Znajdziemy ładne ilustracje adekwatne do treści. Przyciągają wzrok i zachęcają do sięgania po nią.

Okładka twarda i solidna, a to sprawi, że książka nie zniszczy się szybko.

„A to Polska właśnie. Wierszyki dla dzieci” to ślicznie wydana książeczka dla dzieci, wraz z którą poznają bliżej nasz kraj. Moim zdaniem warto dołączyć ją do domowej biblioteczki i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Książkożercy. Tajny agent Fred. Poziom B
Anna Paszkiewicz0
Okładka ksiązki - Książkożercy. Tajny agent Fred. Poziom B

W książce ,,Tajny agent Fred" poznajemy kota Freda, który w 2006 roku został pomocnikiem policji z Nowego Jorku. Wziął udział w tajnej akcji, której...

Emocje. Wstyd
Anna Paszkiewicz0
Okładka ksiązki - Emocje. Wstyd

Teksty w książkach są w formie wierszowanej, a ilustracje przedstawiają emocje dzieci w różnych sytuacjach, np. radość na urodzinach. Oprócz fantastycznych...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski