321 zaskakujących ciekawostek o kosmosie, zwierzętach i roślinach, matematyce, fizyce, chemii, naukach społecznych, komputerach i technologii.
Czy wiesz, że:
.sierść niedźwiedzia polarnego tak naprawdę nie jest biała?
.czubki palców kurczą się w wodzie, żebyśmy mieli lepszą chwytność?
.można wygrać w ,,Monopoly" za pomocą matematycznych sztuczek?
.środek ołówka jest z tego samego materiału co diament?
.zabawa klockami rozwija mózg?
.odciski stóp pozostają widoczne na Księżycu?
.można drukować 3D za pomocą ,,tuszu" z muszli małży?
Mathilda Masters jest podróżniczką i odkrywczynią. Jej praca polega na odkrywaniu nowych kontynentów oraz krajów. Nie jest to łatwe, ponieważ większość krajów została już odkryta. Mathilda wie wszystko na prawie każdy temat: o zwierzętach, roślinach, historii, nauce, języku i jeszcze dużo więcej.
Angelique Van Ombergen ma doktorat z nauk medycznych i koordynuje badania naukowe w Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Jest też związana z Uniwersytetem w Antwerpii jako profesorka wizytująca. Angelique jest żarliwą popularyzatorką nauki, autorką książek dla dzieci i dorosłych z gatunku literatury faktu.
Louize Perdieus studiowała projektowanie graficzne i ilustratorstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii. Jako ilustratorka freelancerka tworzy zarówno książki dla dzieci, jak i rysunki na zamówienie. Jej ilustracje są wieloznaczne i doprawione humorem - doceniają je ludzie w różnym wieku.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2024-11-13
Kategoria: Dla dzieci
ISBN:
Liczba stron: 304
Tytuł oryginału: 321 superslimme dingen die je moet weten over wetenschap
Z tej dość obszernej książki dowiemy się wiele o otaczającym nas świecie.
? Czy istnieje komenda w kształcie gumowej kaczki?
? Który kontynent rozciąga się na 4 półkulach?
? Co tańczące robaki mają wspólnego z fizyką?
? Czy sól nadaje kolor fajerwerkom?
? Dlaczego neurolog czerpie inspiracje z muszych nóżek?
Książka posiada wiele ciekawych informacji o kosmosie, zwierzętach, roślinach, komputerach i technice... . Wymieniać tu można właściwie wszystkie dziedziny nauki. Ale chociaż porusza ona trudne dla dzieci tematy, to napisana jest w taki sposób, że nie nudzi, a potrafi zainteresować najmłodszych czytelników.
Do tej pory ukazały się w tej serii:
? 321 superciekawych faktów,
? 321 intrygujących faktów o zwierzętach,
? 321 fascynujących faktów historycznych,
? 123 superciekawe fakty o klimacie,
? 123 superważne fakty o miłości i seksie.
Nie mieliśmy okazji jeszcze poznać żadnej z tych książek, ale myślę, że to zmieniamy. Jeszcze w tak prosty i przystępny sposób nie czytałam publikacji naukowej.
Książka posiada ciekawy układ. Tekst jest w 2 kolumnach na każdej stronie. Nie zabraknie tutaj również ilustracji, ramek i ciekawostek.
Wszystko to sprawia, że książkę czyta się bardzo przyjemnie i z wielkim zainteresowaniem.
Przeczytane:2025-01-28, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Matematyka, fizyka, chemia, nauki społeczne, komputery i technologia, czyli wszystko co ciekawe, rozwijające, zaskakujące, warte uwagi i zapamiętania w jednej książce. Od tych informacji, które każdy powinien znać, aż po takie, których poznanie całkowicie Was zaskoczy i dzięki którym będziecie potem zaskakiwać innych.
Książka została podzielona na 10 tematycznych działów i znajdziecie w niej aż 321 pasjonujących faktów naukowych. Śmiało można powiedzieć, że tych faktów jest nawet więcej, bo każdy fakt zawiera w sobie tyle informacji, że spokojnie można potroić tę liczbę.
🔸Przykładowo, gdy będziecie czytać o orkach, które potrzebują babci, to dowiecie się również, że ich czarno białe wzory są niepowtarzalne zupełnie jak linie papilarne u ludzi.🔸
Nie są to zatem tylko dwuzdaniowe ciekawostki, ale rzeczowe i konkretne wyjaśnienia omawianych tematów, więc przygotujcie się na sporą dawkę informacji (zresztą zerknijcie na zdjęcia wnętrza książki). Co ważne wszystko tutaj napisane jest w sposób naprawdę przyjazny w odbiorze. Każdej ciekawostce towarzyszy mała, czasami zabawna ilustracja.
To już w sumie szósty tom z serii, do tego całkiem pokaźny, więc czytania jest dużo. My najbardziej lubimy czytać wyrywkowo, każdy wybiera jakiś nr i odczytujemy wybrane w ten sposób ciekawostki.
Podryfujcie więc w przestworzach, rozwiążcie matematyczne zagadki, zróbcie kilka małych eksperymentów i przekonajcie się jak fascynująca może być nauką.