2012 - specjalna publikacja z okazji Światowego Tygodnia Książki to pięć różnorodnych opowieści pięciorga wyśmienitych polskich autorów zebranych pod tytułem "2012" znalazło się w książce wydanej przez Empik z okazji Światowego Tygodnia Książki. Spis treści: - Jacek Dehnel - 2012 - zdarcie tytanów, - Małgorzata Kalicińska - Przypadki senatorowej K. - Rafał Kosik - Staruch - Zygmunt Miłoszewski - Potęga wuzetki - Beata Pawlikowska - Złoty dysk Azteków czyli trzej geniusze, blondynka i Gołąb na końcu świata Wydawnictwo: EMPIK

Informacje dodatkowe o 2012:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-7782-003-2
Liczba stron: 144
Język oryginału: polski

więcej

Kup książkę 2012

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

2012 - opinie o książce

Choć bardzo lubię podróżnicze książki Beaty Pawlikowskiej, tym razem nie podobało mi się. "Złoty dysk Azteków, czyli trzej geniusze, blondynka i Gołąb na końcu Świata" to zupełna fikcja literacka, w któtej autorka spotyka Sherlocka Holmesa, Alberta Einsteina, Kryzsztofa Kolumba i... Adolfa Hitlera. I niby to wspólnie udają się do pałacu Montezumy z niezwykłą misją. Pozostałe opowiadania w zbiorze też są fantastyką: w 2012 roku budzą się legendarni rycerze i dowódcy, młode małżeństwo marzy sobie jak to będzie wyglądać przyszłosc, podróże między czasem itp.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2016-04-20, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Książka ta rozdawana była w Empiku jako gratis do zakupów podczas Światowego Tygodnia Książki w 2012 roku. Mogę więc powiedzieć, że promowanie czytelnictwa w ten sposób to świetna idea, jednak... mogli wybrać coś innego. 5 pisarzy, każdy z jednym opowiadaniem. O ile Kalicińska i Miłoszewski podołali wyzwaniu, tak nieporozumieniem są opowieści Beaty Pawlikowskiej oraz Jacka Dehnela. Rafał Kosik - ciekawa wizja, aczkolwiek sama historia nie wywołuje emocji - a szkoda. Reasumując, moim zdaniem powstanie takiego zbioru nie miało większego sensu. Założenie świetne, pytanie tylko czy marna książka kogokolwiek do tego czytania zachęci?
Link do opinii
Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2015-10-18, Ocena: 1, Przeczytałam, 52 książki 2015,,
rozczarowałam się, najlepiej się spisał Miłszewski, (dla którego szukałam tego zbiorku) na drugim miejscu stawiam moje pierwsze spotkanie z Kosikiem, Pawlikowska i Kalicińska nie moja bajka, przygoda z Dehnelem czeka mnie jeszcze w wersji pełno dystansowej. opinie wyrażam po przeczytaniu do końca
Link do opinii
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2012-12-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 2012 i wcześniej, Mam,
Zbiór kilku opowiadań o różnej tematyce - akurat na niedawno zapawiadany "koniec świata". Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Niektóre opowiadania z głębszym sensem, niektóre płytsze, jednak mnie czytało się bardzo dobrze. Tekst Jacka Dehnela ewidentnie nawiązuje do bajki "O śpiących rycerzach w Tatrach" Kasprowicza. Mnie w pamięć najbardziej zapadło opowiadanie Kosika. To zainspirowało mnie do poszukiwań książek jego autorstwa. Wiem od syna, który zaczytuje się w serii "Felix, Net i Nika", że ma on niesamowitą wyobraźnię. Koniecznie zatem trzeba sprawdzić, przeczytać, zaprzyjaźnić się z dzisiejszą fantastyką.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Kamulka84
Kamulka84
Przeczytane:2014-04-08, Ocena: 2, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - iwan
iwan
Przeczytane:2012-05-08, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy