2012 - specjalna publikacja z okazji Światowego Tygodnia Książki to pięć różnorodnych opowieści pięciorga wyśmienitych polskich autorów zebranych pod tytułem "2012" znalazło się w książce wydanej przez Empik z okazji Światowego Tygodnia Książki. Spis treści: - Jacek Dehnel - 2012 - zdarcie tytanów, - Małgorzata Kalicińska - Przypadki senatorowej K. - Rafał Kosik - Staruch - Zygmunt Miłoszewski - Potęga wuzetki - Beata Pawlikowska - Złoty dysk Azteków czyli trzej geniusze, blondynka i Gołąb na końcu świata Wydawnictwo: EMPIK

Informacje dodatkowe o 2012:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-7782-003-2
Liczba stron: 144
Język oryginału: polski

więcej

Kup książkę 2012

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

2012 - opinie o książce

Choć bardzo lubię podróżnicze książki Beaty Pawlikowskiej, tym razem nie podobało mi się. "Złoty dysk Azteków, czyli trzej geniusze, blondynka i Gołąb na końcu Świata" to zupełna fikcja literacka, w któtej autorka spotyka Sherlocka Holmesa, Alberta Einsteina, Kryzsztofa Kolumba i... Adolfa Hitlera. I niby to wspólnie udają się do pałacu Montezumy z niezwykłą misją. Pozostałe opowiadania w zbiorze też są fantastyką: w 2012 roku budzą się legendarni rycerze i dowódcy, młode małżeństwo marzy sobie jak to będzie wyglądać przyszłosc, podróże między czasem itp.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2016-04-20, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Książka ta rozdawana była w Empiku jako gratis do zakupów podczas Światowego Tygodnia Książki w 2012 roku. Mogę więc powiedzieć, że promowanie czytelnictwa w ten sposób to świetna idea, jednak... mogli wybrać coś innego. 5 pisarzy, każdy z jednym opowiadaniem. O ile Kalicińska i Miłoszewski podołali wyzwaniu, tak nieporozumieniem są opowieści Beaty Pawlikowskiej oraz Jacka Dehnela. Rafał Kosik - ciekawa wizja, aczkolwiek sama historia nie wywołuje emocji - a szkoda. Reasumując, moim zdaniem powstanie takiego zbioru nie miało większego sensu. Założenie świetne, pytanie tylko czy marna książka kogokolwiek do tego czytania zachęci?
Link do opinii
Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2015-10-18, Ocena: 1, Przeczytałam, 52 książki 2015,,
rozczarowałam się, najlepiej się spisał Miłszewski, (dla którego szukałam tego zbiorku) na drugim miejscu stawiam moje pierwsze spotkanie z Kosikiem, Pawlikowska i Kalicińska nie moja bajka, przygoda z Dehnelem czeka mnie jeszcze w wersji pełno dystansowej. opinie wyrażam po przeczytaniu do końca
Link do opinii
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2012-12-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 2012 i wcześniej, Mam,
Zbiór kilku opowiadań o różnej tematyce - akurat na niedawno zapawiadany "koniec świata". Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Niektóre opowiadania z głębszym sensem, niektóre płytsze, jednak mnie czytało się bardzo dobrze. Tekst Jacka Dehnela ewidentnie nawiązuje do bajki "O śpiących rycerzach w Tatrach" Kasprowicza. Mnie w pamięć najbardziej zapadło opowiadanie Kosika. To zainspirowało mnie do poszukiwań książek jego autorstwa. Wiem od syna, który zaczytuje się w serii "Felix, Net i Nika", że ma on niesamowitą wyobraźnię. Koniecznie zatem trzeba sprawdzić, przeczytać, zaprzyjaźnić się z dzisiejszą fantastyką.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Kamulka84
Kamulka84
Przeczytane:2014-04-08, Ocena: 2, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - iwan
iwan
Przeczytane:2012-05-08, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy