17 podniebnych koszmarów. Audiobook

Ocena: 4 (5 głosów)
Inne wydania:

Stephen King nie znosi latać. Teraz wraz z pisarzem Bevem Vincentem, pragną podzielić się tym strachem z wami.

Witajcie w "17 podniebnych koszmarach", ich wspólnej antologii opowiadającej o nieszczęściach, które mogą was spotkać, kiedy jesteście jedenaście kilometrów nad ziemią i pędzicie z prędkością ponad ośmiuset kilometrów na godzinę, zamknięci w metalowej rurze (jak - brrr! - w trumnie) z około setką obcych ludzi. To książka o zdarzeniach mogących zmienić waszą podróż po przyjaznym niebie w horror, w tym także takich, których dotąd nawet sobie nie wyobrażaliście... ale o których teraz już nie będziecie mogli przestać myśleć, gdy następnym razem wsiądziecie do samolotu i oddacie swój los w ręce obcego człowieka.

Są tu nowe utwory Joe Hilla i Stephena Kinga, a także czternaście klasycznych opowiadań oraz jeden wiersz. Stephen King napisał także przedmowę i wprowadzenia do wszystkich tekstów.

Dzieła takich autorów jak Richard Matheson, Ray Bradbury, Roald Dahl, Dan Simmons, sprawiają, że zbiór "17 podniebnych koszmarów" jest, jak ujmuje to King, ,,idealną lekturą do samolotu, zwłaszcza podchodzącego do lądowania podczas burzy... Nawet jeśli siedzicie bezpiecznie na ziemi, lepiej mocno zapnijcie pasy".

Przerażająca książka, która sprawi, że dobrze się zastanowicie, zanim zdecydujecie, w jaki sposób chcecie podróżować.

Informacje dodatkowe o 17 podniebnych koszmarów. Audiobook:

Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
Data wydania: 2019-03-13
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788381694841
Czyta:
Tytuł oryginału: Flight or Fright

więcej

Kup książkę 17 podniebnych koszmarów. Audiobook

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

17 podniebnych koszmarów. Audiobook - opinie o książce

"Oto jestem... sześć tysięcy metrów nad ziemią, uwięziony w wyjącej skorupie śmierci."

Sympatyczna antologia historii z dreszczykiem połączonych tematyką obecności człowieka w przestworzach. Zbiór ciekawie dobranych opowiadań, wywodzących się z różnych okresów literackich, wielorakie stylistycznie pisarskie pióra, rozmaite skojarzenia związane z podróżowaniem samolotami. Naszkicowane przez siedemnastu autorów obrazy odwołujące się do wyobraźni i instynktownych obaw odbiorcy cechuje duża rozpiętość pomysłów.

Motywem przewodnim stał się lęk wysokości, klaustrofobia przestrzenna, izolacja społeczna, uwięzienie w metalowej puszce niejako na własne życzenie, utrata kontroli nad własnym losem, szkicowanie przerażających wyimaginowanych scenariuszy zdarzeń. Nie mogło zabraknąć obecności nierealnych bytów, różnorakich postaci, stworzeń, potworów, monstrów, zombie. Frapujące aspekty podróży w czasie, złowieszcze machiny czasu, uwięzienia w przestrzeni czasowej. Złowrogie rozbłyski, widmowe scenerie, zatrważające ładunki, wyrywkowe kontrole celne, nieprzyjemne turbulencje, wywołujące grozę puste fotele w niezrozumiały sposób opuszczone przez ludzi. Jak się okazuje, wsiadając do samolotu nie można być pewnym nawet ostatecznego celu podróży. Ale za to można być świadkiem przeprowadzanego śledztwa w sprawie morderstwa pasażera. Spojrzenie na naturę człowieka, spodziewane i szablonowe zachowania wyzwalane podczas stresujących sytuacji, po części wpasowanie się we wzorce zasad zachowania się tłumu, a kiedy indziej indywidualnie osobliwe i zdumiewające postawy.

Oczywiście, opowiadania w różnym stopniu przyciągają uwagę czytelnika, jedne spotykają się z większym uznaniem, inne z mniejszym. Przyjemnie się z nimi zapoznaje, przywołują wcale nie tak mocno odosobnione, utajone i kontrolowane lęki związane z lataniem. Człowiek od wieków marzył o wznoszeniu się w przestworza, lecz wciąż jest mało psychicznie do tego przygotowany. Ileż jest osób, które za nic na świecie nie postawią stopy na pokładzie samolotu, kategorycznie tego odmawiają? Trudne do odrzucenia intensywne podszepty intuicji o postępowaniu wbrew naturze, która nie przystosowała człowieka do latania, z wyjątkiem rozwoju mózgu, by można było stawiać wyzwania latania poprzez konstruowanie podniebnych pojazdów. Każde opowiadanie poprzedza wprowadzenie napisane przez Stephena Kinga, niekoniecznie dużo wnosi, ale staje się elementem płynnego przemieszczania się wśród przybliżanych historii. Wbrew pozorom, książka nie jest tak straszna, aby nie wnieść ją na pokład samolotu i nie jej nie poznawać, miło wypełnia czas, a krótkie formy sprzyjają powrotom do lektury w dowolnej chwili. 

bookendorfina.pl

Link do opinii

Spis treści: 

 

1. Przedmowa 2. Ładunek 3. Groza przestworzy 4. Koszmar na wysokości sześciu tysięcy metrów 5. Latająca maszyna 6. Lucyferze! 7. Kategoria piąta 8. Dwie minuty czterdzieści pięć sekund 9. Diablttos 10. Nalot 11. Jesteście wolni 12. Ptaki wojny 13. latająca machina 14. Zombi w samolocie 15.Nie zestarzeja się nigdy 16. morderstwo w powietrzu 17. Specialista od turbulencji 18. Spadanie 19. Posłowie: Ważny komunikat z kabiny pilotów
Link do opinii
Avatar użytkownika - Natalka2019
Natalka2019
Przeczytane:2020-02-10, Ocena: 4, Przeczytałem,

Ciekawa książka. Zawiera opowiadania wielu autorów, nie tylko wymienionych na okładce, ale też przykładowo Joe Hilla. Wszystkie opowiadają o samolotach, lataniu i strachu przed tymi maszynami. Książkę szybko się czyta i zostaje w pamięci.

Link do opinii
Avatar użytkownika - kamilorman
kamilorman
Przeczytane:2023-09-13, Ocena: 5, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - grzadulina
grzadulina
Przeczytane:2019-03-23, Ocena: 4, Przeczytałem,
Inne książki autora
Stephen King. Kompletny przewodnik po życiu, twórczości i inspiracjach
Bev Vincent0
Okładka ksiązki - Stephen King. Kompletny przewodnik po życiu, twórczości i inspiracjach

Stephen King jest autorem blisko 70 powieści i ponad 200 opowiadań. To jeden z najbardziej poczytnych autorów wszech czasów - jego książki sprzedały się...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;
Jak (nie) zostać królową
Niewolnica elfów
Justyna Komuda
Niewolnica elfów
Lucek
Iwonna Buczkowska ;
Lucek
Mykoła
Michał Gołkowski ;
Mykoła
Jak ograłem PRL. Z gitarą
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Z gitarą
Faza kokonu
Joanna Gajewczyk ;
Faza kokonu
Bapu, opowieść o dobrym maharadży
Monika Kowaleczko-Szumowska
Bapu, opowieść o dobrym maharadży
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy