Alfabet Franciszka

Fenomen Franciszka, efekt Franciszka, franciszkomania - określenia są różne, ale wszystkie próbują opisać to samo zjawisko. Od 13 marca 2013 roku świat nadstawia ucha i uważnie słucha, a z Watykanu płyną słowa, które nie pozwalają nikomu pozostać obojętnym.
Książka, którą trzymasz w ręce, to zbiór wypowiedzi Franciszka z pierwszych miesięcy jego Pontyfikatu. Od dnia wyboru do Światowych Dni Młodzieży w Rio. Od A do Ż. Od „Abrama" do „Żywych kamieni".
"Nie lękajcie się marzyć o wielkich rzeczach!"

Informacje dodatkowe o Alfabet Franciszka:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2013-10-24
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7767-985-2

Kup książkę Alfabet Franciszka

Alfabet Franciszka - opinie o książce

Papież Franciszek, choć dopiero od niedawna przewodzi Kościołowi Katolickiemu, już zdążył zgromadzić liczne grono fanów (jeśli można tak to ująć) oraz zdobyć ogromną popularność, między innymi dzięki swojemu skromnemu, ale bezpośredniemu stylowi życia. "Alfabet Franciszka" jest zbiorem najważniejszych myśli Ojca Świętego z początków pontyfikatu. Forma książki na pewno dotrze do młodych ludzi, którzy mają mało czasu lub cierpliwości - myśli Franciszka w niej przedstawione są krótkie - czasem to jedno zdanie, innym razem maksymalnie strona tekstu. Są to zarówno wyjątki z homilii jak i wiadomości umieszczane na Twitterze. Każdy fragment jest przypisany do słowa kluczowego, dzięki czemu możemy szybko odnaleźć tekst, który nas w danej chwili interesuje. Jeśli ktoś zastanawia się nad przeczytaniem "Alfabetu Franciszka", to polecam jego zakup, gdyż choć z reguły nie piszę po książkach, to w tej robiłam notatki i zaznaczałam co ciekawsze wyjątki, gdyż nauczanie Papieża to prawdziwa kopalnia złotych myśli.
Avatar użytkownika - MaKo
MaKo
Przeczytane:2013-12-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2013, Mam, Przeczytane,
Oj działo się sporo w ostatnim Roku Wiary. Najpierw szokująca decyzja Benedykta XVI, później emocje związane z konklawe, a w końcu szaleństwo, które opanowało świat po wyborze nowego papieża. Przyznaję, miałam obawy, że zachwyt Ojcem Świętym jest tylko chwilowy, jakby modny i medialny. Ale na szczęście fenomen Franciszka twa nadal! ,,Ci, którzy nie wyruszają w drogę, aby nie popełnić błędu, popełniają błąd jeszcze poważniejszy." Z papieżem to jest trochę tak, że niby słyszymy co mówi, ale nie zawsze słuchamy uważnie. No sami przyznajcie, kto z was potrafiłby zacytować przynajmniej trzy wypowiedzi Ojca Świętego? Dla wszystkich, którzy nie lubią długich tekstów, lub uważają, że nie mają czasu wczytywać się we wszystkie homilie i przemówienia Franciszka, wydawnictwo WAM przygotowało zbiór najważniejszych słów Ojca Świętego z pierwszych miesięcy Pontyfikatu. ,,Alfabet Franciszka", bo o tej książeczce mowa, to szybki i konkretny przegląd wypowiedzi papieża od dnia wyboru, aż do Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Przy tym tomik ma formę zbioru aforyzmów, do których ja osobiście mam słabość. Już nawet pooznaczałam moje ulubione fragmenty, do których co jakiś czas będę wracać. ,,Czasami okularami, przez które widać Jezusa, są łzy." Przy każdej wypowiedzi podane zostało źródło, więc jeśli ktoś pragnie przeczytać cały papieski tekst może go sobie bez problemu znaleźć w Internecie. Dodatkowo staranne wydanie tylko dodaje całości uroku, a książeczka doskonale sprawdzi się jako prezent dla kogoś bliskiego. Wizualnie odniosłam wrażenie, że tomik został przygotowany z myślą o młodych ludziach, ale myślę, że również babcie i dziadkowie ucieszą się z takiej lektury. Jak dla mnie rewelacja! Bezwzględnie polecam! ,,Drodzy młodzi, nie zakopujcie waszych talentów, darów, które Bóg wam dał! Nie lękajcie się marzyć o wielkich rzeczach!"
Synek księdza Kaczkowskiego
Piotr Żyłka0
Okładka ksiązki - Synek księdza Kaczkowskiego

Ksiądz Jan Kaczkowski nazywał go swoim ,,synkiem". Dzięki filmowi Johnny ich niezwykłą relację poznała cała Polska. Najlepiej jego historię streszczają...

Bestsellery ks. Jana Kaczkowskiego
Piotr Żyłka0
Okładka ksiązki - Bestsellery ks. Jana Kaczkowskiego

Ale petarda! Ks. Kaczkowski w trzech odsłonach Pokochała go cała Polska, zawsze żył pod prąd, wierzył w ludzi. O sprawach wielkiej wagi potrafił mówić...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski